2024. gada 8. martā plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu bibliotēkā (Rīgā, Visvalža ielā 4a) tiks atklāta izstāde “Caur puķēm. Vilis Plūdons – 150”.

LU Humanitāro zinātņu bibliotēka ielūdz uz izstādi, kas veltīta dzejnieka, viena no izcilākajiem latviešu liroepiķiem un bērnu dzejas autoriem, skolotāja, tulkotāja un atdzejotāja Viļa Plūdoņa 150. jubilejai.  

Izstāde tiks atklāta Viļa Plūdoņa 150. dzimšanas dienai veltītās 82. Latvijas Universitātes starptautiskā zinātniskā konferences sekcijas ““Atraitnes dēla” un “Eža kažociņa” autoram – 150” ietvaros. Konferenci rīko LU Humanitāro zinātņu fakultāte un Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Izstādē centrālā vieta veltīta līdz šim maz interpretētam darbam latviešu literatūrā, - Viļa Plūdoņa poēmai ritmizētā prozā “Fantāzijai par puķēm”. Darbā spilgti iezīmējas pāreja no romantisma pasaulskatījuma uz modernisma tradīciju. Ekspozīciju papildina LU emeritētā profesora Viestura Vecgrāvja un literatūrzinātnieces Sigitas Kušneres šim darbam veltītie vārdi. Darbs “Fantāzija par puķēm” pirmo reizi tika izdots 1911. gadā, un atkārtotu izdevumu piedzīvoja tikai pēc 94 gadiem – 2005. gadā. Izstādē var iepazīties ar abiem šiem izdevumiem.

Sadarbībā ar LU Bioloģijas institūtu, izstādē aplūkojams arī LU Bioloģijas institūta Botānikas laboratorijas herbārijs, kas papildināts ar fragmentiem no Viļa Plūdoņa darbiem.

Izstāde skatāma līdz 22. martam.

Dalīties