26. oktobrī plkst. 12.00 (attālināti)
Svens Kuzmins "Skaistums un nemiers"

"Skaistums un nemiers" ir viens no literatūras klasiķiem veltītās sērijas "Es esmu.." romāniem, kas vēsta par Kārļa Skalbes jaunības gadiem. Romāns atklāj posmu, kad Kārlis Skalbe aizraujas ar revolucionārajām idejām un iesaistās pagrīdnieku kustībā, kā arī piedzīvo vajāšanu. 

Lai saņemtu tikšanās saiti, raksti: lub.raina@lu.lv   

 

30. novembrī plkst. 13.00 (klātienē)
Tikšanās ar dzejnieku Žeberu

Mākslinieks Andris Breže (literārais pseidonīms Žebers) radījis spilgtu dzejoļu un īspasaku krājumu "Ejas un asakas", kas ved lasītājus literārā un vizuālā piedzīvojumā, kā arī aicina uz pasauli paskatīties no cita skatpunkta. Autors par krājumu raksta: "Bērns cilvēkā vienmēr ir klātesošs, un, lūk, tā grāmata ir par šo klātesošo bērnu, par viņa klātbūtni tevī visu laiku." 

Bibliotēka Raiņa bulvārī (Raiņa bulvāris 19, 203. telpa).

 

21. decembrī plkst. 12.00 (attālināti)
Kadzuo Išiguro "Klāra un Saule"

"Klāra un Saule" ir Kadzuo Išiguro pirmais romāns, kopš rakstnieks ieguva Nobela prēmiju literatūrā 2017. gadā. Tas ir neparasts stāsts, kas rakstīts no robota – mākslīgā drauga – skatījuma un atklāj nākotnes pasauli, meklējot atbildes uz jautājumiem – kāda ir cilvēka daba un ko nozīmē mīlēt? 

Lai saņemtu tikšanās saiti, raksti: lub.raina@lu.lv  

LU grāmatu klubs aicina ļauties lasītpriekam un pievienoties tikšanās reizēm, lai dalītos iespaidos par izlasīto.

Kas ir LU grāmatu klubs? 

  • Kopš 2019. gada janvāra Latvijas Universitātē darbojas LU grāmatu klubs, kas pulcē aktīvākos lasītājus un sniedz iespēju dalīties iespaidos par izlasīto. LU grāmatu kluba idejas autore un goda prezidente ir LU vecākā juriskonsulte Dace Raipale, kuras iecere tika realizēta ar LU Bibliotēkas atbalstu.  

Ko piedāvā LU grāmatu klubs? 

  • Tikšanos reizi menesī, lai apspriestu konkrēta autora darbu. Tikšanās notiek neformālā atmosfērā, diskutējot par izvēlētās grāmatas raisītajām atziņām, aktualitāti, tēliem un to attiecībām. 

  • Tiek organizēti pasākumi ar rakstnieku, tulkotāju un dzejnieku dalību, kas sniedz iespēju komunicēt ar literātiem.  

Kā tiek izvēlēti LU grāmatu kluba programmā iekļautie darbi? 

  • Grāmatas var ieteikt jebkurš dalībnieks. Lai pēc iespējas lielāks lasītāju loks varētu piedalīties sarunās par grāmatām, izvēlētās literatūras tematika ir daudzveidīga – no romāniem, kas aktualizē filozofiska rakstura jautājumus, līdz romantiskiem mīlasstāstiem. Uzmanība tiek veltīta gan jaunākajai literatūrai, kas ieguvusi kritiķu un lasītāju atzinību, gan laika pārbaudi izturējušiem klasikas darbiem.  

  • Ieteikumus aicinām sūtīt uz epastu: lub.raina@lu.lv . 

Kur notiek tikšanās? 

  • Tikšanās notiek Bibliotēkā Raiņa bulvārī vai attālināti (Microsoft Teams, Zoom platformā). 

Kā var kļūt par dalībnieku? 

  • Par dalībnieku var kļūt ikviens. Lai pieteiktu dalību, aicinām sazināties: lub.raina@lu.lv 

Intervija ar Grāmatu kluba idejas autori Daci Raipali.

2023      
2022 2021 2020 2019