2018. gadā projektu īstenoja LU Bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Vēstures institūtu.

2018. gada 28. septembrī ne stiprās vēja brāzmas, ne straumēm līstošais lietus nespēja atturēt interesentus apmeklēt Eiropas Zinātnieku nakts Latvijas Universitātes zinātnes staciju - ’’Kerkoviusa nams: Latvijas Universitātes zinātnieku košā pils’’ (Kalpaka bulvārī 4, Rīgā).

Pasākuma apmeklētājiem bija unikāla iespēja redzēt gan Latvijas Vēstures institūta etnogrāfisko krātuves materiālu ekspozīciju, gan apskatīt Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas veidotās izstādes un iepazīties ar Ludviga Vilhelma Kerkoviusa (1831-1904) vēsturisko namu. Vakara gaitā apmeklētāji iepazinās ar vairākām LU Bibliotēkas izstādēm: „Description de l'Égypte”, kurā eksponētas unikālas 19. gs. lielformāta oriģinālgravīras, "Zīļu vainags Latvijai". Tāpat interesenti aplūkoja Latvijas Vēstures institūta veidotās virtuālās izstādes "Kurzemes literatūras un mākslas biedrība: vēstures ainas" un "Latvijas Vēstures institūta žurnāla vēsture". Viesiem bija iespēja apmeklēt pirmā Rīgas pilsētas galvas (1890-1901) Ludviga Vilhelma Kerkoviusa (1831-1904) piemiņas istabu un izstaigāt vēsturisko namu, greznās ozolkoka vītņu kāpnes, kas sendienās bija paredzētas tikai nama saimei un tās viesiem.

Eiropas Zinātnieku nakts projektu koordinēja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un citām ar pētniecību saistītām organizācijām.