Vēstures un filozofijas fakultāte

Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātei ir notikumiem bagāta vēsture. Tā vairakkārt mainījusi nosaukumu. Fakultātē notikušas nodaļu apvienošanas, atdalīšanas un reorganizēšanas. No 1919. gada līdz 1945. gadam fakultātes nosaukums bija Filoloģijas un filozofijas fakultāte. No 1945. gada līdz 1954. gadam tā tika dēvēta par Vēstures fakultāti. Šajā laika posmā filozofijas zinātnes bija iespējams apgūt Latvijas Valsts universitātes filozofijas katedrā. 1954. gadā tika atkal apvienotas vēstures zinātnes un filoloģijas zinātnes, izveidojot Vēstures un filoloģijas fakultāti. No 1966. gada līdz 1970. gadam filozofijas zinātnes bija iespējams apgūt Juridiskajā un filozofijas fakultātē. Bet 1970. gadā tika izveidota Vēstures un filozofijas fakultāte, kura ar šādu nosaukumu vēl pastāv arī mūsdienās.

LU fakultāšu prezentācijas pasākums "LU dārzs" Vērmanes dārzā, 2005. gads

Vēstures un filozofijas fakultātes ēka Brīvības bulvārī 32

2008. gadā vēstures fakultātē studēja gandrīz 800 studentu, kas Vēstures un filozofijas fakultātē apguva filozofijas un vēstures bakalaura, maģistra un doktorantūras studijas.

Vēstures un filozofijas fakultāte organizē arī dažādus pasākumus. Viena no tām ir konference „Dzīve, dzīvība, evolūcija”, veltīta Čārlza Darvina „Sugu izcelšanās” publicēšanas 150. jubilejai, un norisināsies Rīgā, Latvijas Universitātē, 2009. gada 27. novembrī, kuras ietvaros tika rīkots eseju konkurss LU un Daugavpils Universitātes studentiem.

Virtuālā izstāde „LU Vēstures un filozofijas fakultāte no pirmsākumiem līdz mūsdienām”

Fakultātes uzturētais interneta resurss - "Latvijas vēsture internetā

Izmantotie informācijas avoti