LU grāmatu klubs aicina uz tikšanos ar Zani Daudziņu

Aktrises un runas pedagoģes Zanes Daudziņas pandēmijas laikā rakstītā “Dienasgrāmata” iemantoja popularitāti un lasītāju mīlestību. Tajā varējām lasīt par pārmaiņām, neziņu, kā arī spēju pielāgoties jaunajai situācijai ar optimismu un gaišu pašironiju. Nesen ir iznācis otrs dienasgrāmatas formā sarakstītais darbs “Mans kara gads”, kas veltīts autores emocijām, pārdomām un cerības meklējumiem laikā, kad pasauli satricināja Krievijas izraisītais karš Ukrainā.

Grāmatas redaktore Bārbala Simsone raksta, ka tas ir stāsts par spītīgu gaismas staru tumsā, par spēka un prieka meklējumiem sarežģītā laikā un par visus dvēseles karus uzvarošu mīlestību.

Aicinām lasīt un piedalīties sarunā ar autori Zani Daudziņu.

Tikšanās notiks 28. septembrī plkst. 16.00 Bibliotēkā Raiņa bulvārī.

LU grāmatu klubs aicina ļauties lasītpriekam un pievienoties tikšanās reizēm, lai dalītos iespaidos par izlasīto.

Kas ir LU grāmatu klubs? 

  • Kopš 2019. gada janvāra Latvijas Universitātē darbojas LU grāmatu klubs, kas pulcē aktīvākos lasītājus un sniedz iespēju dalīties iespaidos par izlasīto. LU grāmatu kluba idejas autore un goda prezidente ir LU vecākā juriskonsulte Dace Raipale, kuras iecere tika realizēta ar LU Bibliotēkas atbalstu.  

Ko piedāvā LU grāmatu klubs? 

  • Tikšanos reizi menesī, lai apspriestu konkrēta autora darbu. Tikšanās notiek neformālā atmosfērā, diskutējot par izvēlētās grāmatas raisītajām atziņām, aktualitāti, tēliem un to attiecībām. 

  • Tiek organizēti pasākumi ar rakstnieku, tulkotāju un dzejnieku dalību, kas sniedz iespēju komunicēt ar literātiem.  

Kā tiek izvēlēti LU grāmatu kluba programmā iekļautie darbi? 

  • Grāmatas var ieteikt jebkurš dalībnieks. Lai pēc iespējas lielāks lasītāju loks varētu piedalīties sarunās par grāmatām, izvēlētās literatūras tematika ir daudzveidīga – no romāniem, kas aktualizē filozofiska rakstura jautājumus, līdz romantiskiem mīlasstāstiem. Uzmanība tiek veltīta gan jaunākajai literatūrai, kas ieguvusi kritiķu un lasītāju atzinību, gan laika pārbaudi izturējušiem klasikas darbiem.  

  • Ieteikumus aicinām sūtīt uz epastu: lub.raina@lu.lv . 

Kur notiek tikšanās? 

  • Tikšanās notiek Bibliotēkā Raiņa bulvārī vai attālināti (Microsoft Teams, Zoom platformā). 

Kā var kļūt par dalībnieku? 

  • Par dalībnieku var kļūt ikviens. Lai pieteiktu dalību, aicinām sazināties: lub.raina@lu.lv 

Intervija ar Grāmatu kluba idejas autori Daci Raipali.

2023      
2022 2021 2020 2019