LU GRĀMATU KLUBA VASARAS PROGRAMMA

30. maijā plkst. 12.00 (attālināti)
"Saulesraksts" Reins Rauds

Lai saņemtu tikšanās saiti, raksti: lub.raina@lu.lv   
Igauņu rakstnieks Reins Rauds ir daudzpusīgs intelektuālis, poliglots, universitātes profesors, japanologs un sabiedriskās domas ietekmētājs, kurš raksta dzeju un prozu, lugas un esejas, kā arī tulko. Latviešu lasītājiem jau pazīstami viņa romāni: “Perfektā teikuma nāve” un “Rekonstrukcija”. Romāna “Saulesraksts” darbība savij gan atsevišķu cilvēku, gan veselu tautu likteņus. Igauņu spēkasieva Lilī Ojamā kopā ar cirka trupu devusies turnejā pa carisko Krieviju, taču revolūcija iegrūž valsti haosā, un pilsoņu kara virpuļos Lilī bēg vispirms uz Ķīnu, tad uz Japānu. Tajā pašā laikā ceļu pretējā virzienā no Japānas uzsāk lingvistikas amatieris Cuneo Ņitta, cienījamas samuraju dzimtas pēctecis un šinto priestera dēls, kurš oficiāli dodas uz Krieviju meklēt karā pazudušā brāļa kapu, taču patiesībā grib atrisināt noslēpumu, kas viņu aizved vēl tālāk. Romānu tulkojusi Maima Grīnberga.

27. jūnijā plkst. 12.00 (attālināti)
"Agatas Kristi mistērija" Nina de Gramonte

Lai saņemtu tikšanās saiti, raksti: lub.raina@lu.lv   

Amerikāņu rakstniece, vairāku romānu un stāstu autore, kura māca radošo rakstīšanu Ziemeļkarolīnas Vilmingtonas Universitātē. "Agatas Kristi mistērija" ir pirmais latviski tulkotais romāns, kas vēsta par notikumiem slavenās detektīvromānu rakstnieces Agatas Kristī dzīvē. Nena O'Dī ir apņēmības pilna aizvilināt no ģimenes Ārčibaldu Kristi – Agatas Kristi vīru. Kad Ārčijs pieprasa šķiršanos, Agata Kristi paņem rakstāmmašīnu un dodas prom, atstājot meitu aukles uzraudzībā un pazūdot uz vienpadsmit dienām. Nina de Gramonte izklāsta savu versiju par rakstnieces pazušanu un parāda, uz ko ir spējīga sieviete sava bērna dēļ. No angļu valodas tulkojusi Ilona Ozoliņa-Čiu.

29. augustā plkst. 12.00 (attālināti)
"Sieviete 1000 grādos" Halgrīms Helgasons

Lai saņemtu tikšanās saiti, raksti: lub.raina@lu.lv  

Halgrīms Helgasons ir islandiešu rakstnieks, kurš studējis mākslu un pazīstams ar stāstnieka talantu. Vairāku romānu autors, no kuriem divi ir tulkoti latviski – “101 Reikjavīka” un "Sieviete 1000 grādos". Vairākkārt saņēmis Islandes literatūras balvu (2001, 2018, 2021). Herbjorgai Marijai ir astoņdesmit gadu, viņa nīkst garāžā ar portatīvo datoru un rokasgranātu. Domādama par savu nāvi, viņa lūdz Neaizmiršanas dievu un atsauc atmiņā savu dēkaino dzīvi – no vissmalkākajām viesībām līdz visdziļākajai nabadzībai. Šī neticamā romāna izveidē lieliski kombinējas Halgrīma Helgasona oriģinalitāte un stāstnieka jauda. Augstu vilni sit humors, intuīcija un ironija, kad viņš izvadā Herbjorgu no mazapdzīvotiem Islandes nostūriem līdz kara plosītajai Eiropai un pat tālāk pasaulē. No islandiešu valodas tulkojis Dens Dimiņš.

LU grāmatu klubs aicina ļauties lasītpriekam un pievienoties tikšanās reizēm, lai dalītos iespaidos par izlasīto.

Kas ir LU grāmatu klubs? 

  • Kopš 2019. gada janvāra Latvijas Universitātē darbojas LU grāmatu klubs, kas pulcē aktīvākos lasītājus un sniedz iespēju dalīties iespaidos par izlasīto. LU grāmatu kluba idejas autore un goda prezidente ir LU vecākā juriskonsulte Dace Raipale, kuras iecere tika realizēta ar LU Bibliotēkas atbalstu.  

Ko piedāvā LU grāmatu klubs? 

  • Tikšanos reizi menesī, lai apspriestu konkrēta autora darbu. Tikšanās notiek neformālā atmosfērā, diskutējot par izvēlētās grāmatas raisītajām atziņām, aktualitāti, tēliem un to attiecībām. 

  • Tiek organizēti pasākumi ar rakstnieku, tulkotāju un dzejnieku dalību, kas sniedz iespēju komunicēt ar literātiem.  

Kā tiek izvēlēti LU grāmatu kluba programmā iekļautie darbi? 

  • Grāmatas var ieteikt jebkurš dalībnieks. Lai pēc iespējas lielāks lasītāju loks varētu piedalīties sarunās par grāmatām, izvēlētās literatūras tematika ir daudzveidīga – no romāniem, kas aktualizē filozofiska rakstura jautājumus, līdz romantiskiem mīlasstāstiem. Uzmanība tiek veltīta gan jaunākajai literatūrai, kas ieguvusi kritiķu un lasītāju atzinību, gan laika pārbaudi izturējušiem klasikas darbiem.  

  • Ieteikumus aicinām sūtīt uz epastu: lub.raina@lu.lv . 

Kur notiek tikšanās? 

  • Tikšanās notiek Bibliotēkā Raiņa bulvārī vai attālināti (Microsoft Teams, Zoom platformā). 

Kā var kļūt par dalībnieku? 

  • Par dalībnieku var kļūt ikviens. Lai pieteiktu dalību, aicinām sazināties: lub.raina@lu.lv 

Intervija ar Grāmatu kluba idejas autori Daci Raipali.

2023 2024    
2022 2021 2020 2019