25. janvārī plkst. 12.00 (attālināti)
Teilore Dženkinsa Rīda "Evelīnas Hugo septiņi vīri"

Lai saņemtu tikšanās saiti, raksti: lub.raina@lu.lv   

Evelīna Hugo – Holivudas filmu leģenda – tiekas ar žurnālisti, lai atklātu patiesību par savu skandāliem apvīto dzīvi. Monika klausās slavenās aktrises stāstā par karjeras veidošanu filmu industrijā un privātās dzīves līkločiem, cerot, ka tā publicēšana būs pavērsiens viņas karjerā, un ik pa laikam aizdomājoties par to, kāpēc Evelīna izvēlējusies stāstu uzticēt tieši viņai?

 

23. februārī plkst. 17.00 (klātienē)
Tikšanās ar čehu rakstnieci Alenu Mornštajnovu

Bibliotēka Raiņa bulvārī (Raiņa bulvāris 19, 203. telpa)

Alena Mornštajnova (Alena Mornštajnová) literatūrā debitēja ar romānu “Aklā karte” (Slepá mapa), kas tika nominēts balvai “Čehu grāmata 2014”. Latviski ir tulkoti divi autores romāni ­– “Hana”, kas pievēršas cilvēku attiecībām vēstures notikumu griežos, un “Klusie gadi”, kas atklāj raksturus un noslēpumus ģimenes ietvaros. Autore meistarīgi ved lasītājus pa stāstu līkumotajiem ceļiem, noturot un kāpinot auditorijas uzmanību, kā arī atklājot cilvēka dvēseles noslēpumus.

Sarunu vadīs Aiga Veckalne, un tajā piedalīsies tulkotājs Jānis Krastiņš. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā.

 

21. martā plkst. 12.00 (attālināti)
Medlina Millere "Kirke"

Lai saņemtu tikšanās saiti, raksti: lub.raina@lu.lv  

Grieķu mitoloģijā balstīts romāns, kas vēsta par saules dieva Hēlija meitu Kirki. Viņa nelīdzinās vecākiem, viņai ir pašai sava vara – maģija. Kad Kirkes talants sāk apdraudēt dievus, viņa tiek izraidīta uz Aiajas salu, kur vientulībā slīpē savas īpašās prasmes, veicot burvestības, lasot neparastus augus un pieradinot mežonīgus zvērus. Viņas dzīve mainās, kad salā ierodas negaidīts viesis – Odisejs.

LU grāmatu klubs aicina ļauties lasītpriekam un pievienoties tikšanās reizēm, lai dalītos iespaidos par izlasīto.

Kas ir LU grāmatu klubs? 

  • Kopš 2019. gada janvāra Latvijas Universitātē darbojas LU grāmatu klubs, kas pulcē aktīvākos lasītājus un sniedz iespēju dalīties iespaidos par izlasīto. LU grāmatu kluba idejas autore un goda prezidente ir LU vecākā juriskonsulte Dace Raipale, kuras iecere tika realizēta ar LU Bibliotēkas atbalstu.  

Ko piedāvā LU grāmatu klubs? 

  • Tikšanos reizi menesī, lai apspriestu konkrēta autora darbu. Tikšanās notiek neformālā atmosfērā, diskutējot par izvēlētās grāmatas raisītajām atziņām, aktualitāti, tēliem un to attiecībām. 

  • Tiek organizēti pasākumi ar rakstnieku, tulkotāju un dzejnieku dalību, kas sniedz iespēju komunicēt ar literātiem.  

Kā tiek izvēlēti LU grāmatu kluba programmā iekļautie darbi? 

  • Grāmatas var ieteikt jebkurš dalībnieks. Lai pēc iespējas lielāks lasītāju loks varētu piedalīties sarunās par grāmatām, izvēlētās literatūras tematika ir daudzveidīga – no romāniem, kas aktualizē filozofiska rakstura jautājumus, līdz romantiskiem mīlasstāstiem. Uzmanība tiek veltīta gan jaunākajai literatūrai, kas ieguvusi kritiķu un lasītāju atzinību, gan laika pārbaudi izturējušiem klasikas darbiem.  

  • Ieteikumus aicinām sūtīt uz epastu: lub.raina@lu.lv . 

Kur notiek tikšanās? 

  • Tikšanās notiek Bibliotēkā Raiņa bulvārī vai attālināti (Microsoft Teams, Zoom platformā). 

Kā var kļūt par dalībnieku? 

  • Par dalībnieku var kļūt ikviens. Lai pieteiktu dalību, aicinām sazināties: lub.raina@lu.lv 

Intervija ar Grāmatu kluba idejas autori Daci Raipali.

2023      
2022 2021 2020 2019