LU Grāmatu klubs aicina uz tikšanos ar rakstnieci Laimu Kotu

19. maijā plkst. 15.00 LU Grāmatu klubs aicina uz tikšanos ar rakstnieci Laimu Kotu, lai dalītos iespaidos par romānu “Mīla. Benjamiņa".

Romāns ļauj iepazīt par preses karalieni dēvēto Emīliju Benjamiņu un viņas laikabiedrus. Tā pamatā ir apjomīgs arhīva dokumentu, preses un citu materiālu izpētes darbs, kas ļāva atklāt gan Emīlijas iekšējo pasauli, gan spožo tēlu sabiedrībā. Autore par romānu raksta: "Šī nav nekāda salda reminiscence par aizgājušiem laikiem. Es vēlētos, kaut pēc romāna sāktos saruna, lai mainītos attieksme. Man gribas, lai vēsture ir dzīva." Emīlijas Benjamiņas dzīve interpretēta arī seriālā "Emīlija. Latvijas preses karaliene", kas aktualizējis interesi par vēsturisko personību.

Kopš 1993. gada Laimas Kotas stāsti tika publicēti presē, savukārt plašāku popularitāti rakstniece iemantoja ar debijas romānu "Šampinjonu derība" (2002), kas ieguva Literatūras gada balvu prozas kategorijā. Rakstniece dzīvi tēlo bez lieka izskaistinājuma, bet ļauj sajust cilvēka gara spēku, kas caurstrāvo eksistenci. Viņas kontā ir spilgti biogrāfiskie romāni "Mīla. Benjamiņa", "Brālibrāli. Balsu burvji brāļi Kokari", kā arī jaunākais darbs "Cilvēks ar zilo putnu" par latviešu rakstnieku, dramaturgu un gleznotāju Anšlavu Eglīti.

Aicinām lasīt romānu “Mīla. Benjamiņa" un pievienoties diskusijai.

Dalību piesaki e-pastā: lub.raina@lu.lv.

LU grāmatu klubs aicina ļauties lasītpriekam un pievienoties tikšanās reizēm, lai dalītos iespaidos par izlasīto.

Kas ir LU grāmatu klubs? 

  • Kopš 2019. gada janvāra Latvijas Universitātē darbojas LU grāmatu klubs, kas pulcē aktīvākos lasītājus un sniedz iespēju dalīties iespaidos par izlasīto. LU grāmatu kluba idejas autore un goda prezidente ir LU vecākā juriskonsulte Dace Raipale, kuras iecere tika realizēta ar LU Bibliotēkas atbalstu.  

Ko piedāvā LU grāmatu klubs? 

  • Tikšanos reizi menesī, lai apspriestu konkrēta autora darbu. Tikšanās notiek neformālā atmosfērā, diskutējot par izvēlētās grāmatas raisītajām atziņām, aktualitāti, tēliem un to attiecībām. 

  • Tiek organizēti pasākumi ar rakstnieku, tulkotāju un dzejnieku dalību, kas sniedz iespēju komunicēt ar literātiem.  

Kā tiek izvēlēti LU grāmatu kluba programmā iekļautie darbi? 

  • Grāmatas var ieteikt jebkurš dalībnieks. Lai pēc iespējas lielāks lasītāju loks varētu piedalīties sarunās par grāmatām, izvēlētās literatūras tematika ir daudzveidīga – no romāniem, kas aktualizē filozofiska rakstura jautājumus, līdz romantiskiem mīlasstāstiem. Uzmanība tiek veltīta gan jaunākajai literatūrai, kas ieguvusi kritiķu un lasītāju atzinību, gan laika pārbaudi izturējušiem klasikas darbiem.  

  • Ieteikumus aicinām sūtīt uz epastu: lub.raina@lu.lv . 

Kur notiek tikšanās? 

  • Tikšanās notiek Bibliotēkā Raiņa bulvārī vai attālināti (Microsoft Teams, Zoom platformā). 

Kā var kļūt par dalībnieku? 

  • Par dalībnieku var kļūt ikviens. Lai pieteiktu dalību, aicinām sazināties: lub.raina@lu.lv 

Intervija ar Grāmatu kluba idejas autori Daci Raipali.