Pieslēgties datubāzei  

UZMANĪBU! Lai piekļūtu VLeBooks platformai, nepieciešams veikt sekojošas darbības: uzklikšķināt uz Shibboleth un sameklēt University of Latvia (visērtāk to izdarīt, ierakstot vārdu Latvia); parādoties pieslēgšanās logam, nepieciešams ievadīt savu LUIS lietotājvārdu un paroli, lai nodrošinātu piekļuvi LU iegādātajām e-grāmatām.

VLeBooks ir e-grāmatu platforma, kurā pieejamas LU Bibliotēkas iegādātās e-grāmatas dažādās zinātņu nozarēs no pasaulē vadošajām izdevniecībām - Blackwell Publishing, Cambridge University Press, Springer Verlag, John Wiley & Sons Inc u.c.

Visas LU iegādātās e-grāmatas ir pieejamas VLeBooks platformā LU studentiem un darbiniekiem, pieslēdzoties ar LU (LUIS) lietotājvārdu un paroli, sadaļā kreisajā rīku joslā "In My Library", iespējama arī grāmatu meklēšana. Katrai grāmatai dota bibliogrāfiskā informācija, anotācija un grāmatas pilnais teksts, kas pieejams divos veidos:

· Download - lejupielādējams PDF ar pieeju dokumentam no 1 līdz 5 dienām, bez iespējas izdrukāt un nokopēt;

· Read Online - lasāms tiešsaistē ar iespēju izdrukāt vai nokopēt 5 % no grāmatas, kā arī izmantot dažādas interaktīvas iespējas darbā ar grāmatas tekstu.

Atgādinām, ka e-grāmatas pilnā teksta atvēršanas reižu skaits gada laikā ir ierobežots.

Pirms datubāzes izmantošanas aicinām iepazīties ar tās izmantošanas un autortiesību noteikumiem. Informējam, ka nedrīkst kopēt vai izdrukāt vairāk nekā 5 % no e-grāmatas kopējā lappušu skaita, kas ir norādīts katrai e-grāmatai.

Palīgs e-resursa izmantošanā (latviešu valodā)

E-resursa izmantošanas palīgs (angļu valodā)

E-resursa izmantošanas palīgs (angļu valodā)  

Konsultācijas e-resursa izmantošanā var saņemt, sazinoties ar LU Bibliotēkas konsultantu.

Aicinām izteikt atsauksmes par e-resursu!