Pieslēgties e-resursam (tikai reģistrētiem lietotājiem)

MedDRA (Medical Dictionary for Regulatory Activities) ir ICH (International Council for Harmonisation of Technical Requirements for Pharmaceuticals for Human Use) regulatīvās informācijas medicīniskā vārdnīca.

MedDRA vārdnīcas mērķis ir veicināt starptautisku regulatīvās informācijas koplietošanu par cilvēkiem paredzētajām zālēm. Tajā iekļautā informācija ir piemērojama zālēm, biozālēm, vakcīnām, kā arī kombinētajiem zāļu un ierīču izstrādājumiem. MedDRA ir terminu apkopojums par veselības stāvokļiem, izmeklējumiem, procedūrām, sociāliem apstākļiem, ģimenes  u.c., bet šī vārdnīca nesatur, piemēram, izmeklējumu skaitliskās vērtības un vielu nosaukumus.

MedDRA ir pieejama medicīniska terminoloģija vairākas valodās, t.s. latviešu un angļu valodā.

Savu piekļuvi var izveidot Latvijas Universitātes studenti un mācību spēki šeit ar savu LU e-pastu. Tur Jūs iegūsiet savu MedDRA ID un paroli. Ar šiem datiem Jums būs piekļuve un varētiet lejupielādēt MedDRA rīkus un atbalsta dokumentus.

MedDRA ir pieejami dažādi rīki, kā desktopa aplikācija (MedDRA Desktop Browser, MDB), mobilā aplikācija (MedDRA Mobile Application, MMA) un vārdnīca interneta pārlūkā (Web Based Browser, WBB).

Desktopa aplikāciju (MedDRA Desktop Browser, MDB) var lejupielādēt šeit. Lai piekļūtu MedDRA Desktop Browser ZIP failiem, nepieciešama Unzip parole (Unzip password), ko var iegūt šeit. Svarīgi – katrai MedDRA versijai ir sava Unzip parole, tāpēc jāpārliecinās, lai iegūtā Unzip parole saskan ar lejupielādēto versiju.

Pamācība kā uzstādīt MedDRA Desktop Browser ir pieejama šeit.

Videopamācība e-resursa izmantošanā (angļu valodā)

Vebināri par MedDRA izmantošanu (angļu valodā)

Informācija par MedDRA

Konsultācijas e-resursa izmantošanā var saņemt, sazinoties ar LU Bibliotēkas konsultantu.

Aicinām izteikt atsauksmes par e-resursu.