Ikgadējās starptautiskās atvērtās piekļuves nedēļas laikā (no 23. līdz 29. oktobrim) notiks pasākumi Latvijā, Eiropā un visā pasaulē.

Ik gadu Starptautiskā atvērtās piekļuves nedēļa ir laiks, kad cilvēki, iestādes un organizācijas visā pasaulē atzīmē, mācās, diskutē, apmainās ar pieredzi par zinātnisko pētījumu publikāciju, datu un citu rezultātu atvērto piekļuvi, par atvērtās zinātnes praksi, par zināšanu apmaiņas jautājumiem, par atvērtību pētniecībā un sabiedrībā. Arī Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka un OpenAIRE Nacionālais atvērtās piekļuves dienests aicina uz tiešsaistes pasākumiem.

PROGRAMMA


Sabiedriskā zinātne (Citizen science): pētnieku un sabiedrības mijiedarbība pētniecības procesā

Tīmekļsemināra dalībnieki iegūs priekšstatu par vienu no aktuālākajiem atvērtās zinātnes attīstības virzieniem – sabiedrisko zinātni (Citizen science) jeb amatierzinātni, tās dažādiem aspektiem un iespējām piedalīties iniciatīvās, kas to veicina, tostarp LibOCS.

Datums: Otrdiena, 24. oktobris

Laiks: plkst. 15.00 – 15.30 (EEST)

Vieta: virtuālā telpa ZOOM platformā 

REĢISTRĒTIES (pēc reģistrēšanās piekļuves saite tiks nosūtīta uz dalībnieka e-pastu)

Tīmekļsemināra darba valoda: latviešu

Mērķauditorija: Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu personāls, pētnieki, doktorantūras studenti, amatierpētnieki, brīvprātīgie dalībnieki pētījumos, akadēmisko un publisko bibliotēku darbinieki, kā arī citi interesenti

 

THOTH: zinātnisku publikāciju metadatu radīšanas, pārvaldības un izplatīšanas platforma (THOTH: metadata creation, management, and dissemination platform for scientific publications)

LU Bibliotēka un Thoth Open Metadata aicina uz tīmekļsemināru par jautājumiem, kas skar zinātnisku izdevumu izplatīšanas un atrašanas veicināšanu. Informācija par jeb metadati par publicētiem izdevumiem ir tie, kas palīdz meklēt un atrast pētījumus, monogrāfijas, zinātniskās publikācijas u.c. Tīmekļsemināra dalībnieki iegūs priekšstatu par metadatiem un izzinās Thoth Open Metadata pakalpojumu metadatu pārvaldīšanai un izplatīšanai.

Datums: Trešdiena, 25. oktobris

Laiks: plkst. 15.00-15.30 (EEST)

Vieta: virtuālā telpa ZOOM platformā 

REĢISTRĒTIES (pēc reģistrēšanās piekļuves saite tiks nosūtīta uz dalībnieka e-pastu)

Tīmekļsemināra darba valoda: angļu

Mērķauditorija: Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu personāls, doktorantūras studenti, izdevējdarbības pārstāvji, bibliotēku darbinieki, kā arī citi interesenti

 

OpenAIRE EXPLORE: zinātnisku publikāciju un citu rezultātu meklētājprogramma

Tīmekļsemināra dalībnieki uzzinās par zinātnisko publikāciju, pētījumu datu un citu pētniecisko rezultātu meklēšanas iespējām OpenAIRE platformā. Dalībniekiem tiks demonstrēts OpenAIRE EXPLORE meklētāja saturs un funkcionalitāte.

Datums: Piektdiena, 27. oktobris

Laiks: plkst. 15.00 – 15.30  (EEST)

Vieta: virtuālā telpa ZOOM platformā 

REĢISTRĒTIES (pēc reģistrēšanās piekļuves saite tiks nosūtīta uz dalībnieka e-pastu)

Tīmekļsemināra darba valoda: latviešu

Mērķauditorija: Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu personāls, pētnieki, mācībspēki, doktorantūras studenti, bibliotēku darbinieki, kā arī citi interesenti

 

Uz tikšanos starptautiskās atvērtās piekļuves nedēļas 2023 pasākumos!

Aicinām sekot līdzi pasākumu nedēļas aktualitātēm LU Bibliotēkas sociālā tīkla Facebook profilā un Twitter profilā.

Starptautiskās atvērtās piekļuves nedēļas oficiālais tēmturis ir #OAweek.

Dalīties