Gatavojoties Latvijas Universitātes (LU) simtgadei, tika veidota fotoizstāde par godu mūsu Alma Mater, LU ilggadējā fotogrāfa Toma Grīnberga skatījumā. Izstādes ”Latvijas Universitāte Toma Grīnberga fotogrāfijās’’ atklāšanas pasākums notika 2019. gada 11. septembrī Zinātņu mājas bibliotēkā (Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, Rīgā).

Fotogrāfa Toma Grīnberga radītās fotogrāfijas vienmēr ir bijušas laikmeta liecības par LU dzīves norisēm dažādos aspektos, atklājot daudzveidīgo studentu un mācībspēku studiju procesu, ēkas, vidi – kā ikdienā, tā svētkos. Izstādes veidotājiem bija svarīgi mūsdienu paaudzei atklāt to Universitātes vēstures daļu, kas saglabājusies cilvēku atmiņās un tā laika vēstures liecībās. Fotoizstādē apkopoti 45 spilgti kadri no 20. gadsimta 90. gadiem līdz šodienai, ko no bagātā fotoarhīva izstādei atlasījis autors.

Izstādi veidoja LU Bibliotēka sadarbībā ar LU Komunikācijas un inovāciju departamentu.

Projekts īstenots pateicoties LU finansiālam atbalstam, projekta vadītāja Mārīte Saviča, LU Bibliotēkas direktore.