Aicinām uz izcilajam zinātniekam, ķīmiķim un fiziķim, Paulam Valdenam veltītās izstādes atklāšanu un diskusiju 20. septembrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Dabaszinātņu bibliotēkā LU Akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1.

Izstādes vizuālo materiālu veido P. Valdena darbi, informācija un, laikabiedru atziņas par viņu un zinātnieka publikāciju apkopojums. Izstādē iekļauti gan LU Bibliotēkas krājumā esošie izdevumi, gan materiāli no Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskās bibliotēkas Ķīmijas filiāles bibliotēkas.

Pēc izstādes atklāšanas sekos kopīgi ar LU Ķīmijas fakultāti un Latvijas Organiskās sintēzes institūtu organizēta diskusija, kurā Ķīmijas fakultātes asociētais profesors Guntars Vaivars interesentus iepazīstinās ar P. Valdena ceļa turpinātājiem Latvijā, Ķīmijas fakultātes vadošais pētnieks Eduards Baķis informēs par jaunākajiem pētījumiem jonu šķidrumu jomā. Savukārt Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātniskais līdzstrādnieks Andris Amoliņš stāstīs par to, kā skats uz P. Valdena dzīvi un darbu mainījies laika ritumā

Laipni aicināti!