Itālistikas pagātne, tagadne un nākotne Baltijas valstīs un Krievijā: godinot profesori Aleksandru Rolovu 90. jubilejā

Skatīt virtuālo izstādi krievu valodā / Смотреть виртуальную выставку на русском языке

Konferences „Itālistikas pagātne, tagadne un nākotne Baltijas valstīs un Krievijā: Godinot profesori Aleksandru Rolovu 90. jubilejā” ietvaros Latvijas Universitātes Bibliotēka ir izveidojusi profesorei A. Rolovai veltītu virtuālo izstādi, kurā ikvienam interesentam ir iespēja iepazīties ar profesores biogrāfiju, publikācijām un bijušo kolēģu un studentu atmiņām par profesori. 2010. gada 16. novembrī Itālijas renesanses laikmeta pētniece profesore Aleksandra Rolova atzīmēja savu 90. gadu jubileju. Par godu A. Rolovas dzimšanas dienai Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Viduslaiku vēstures katedra sadarbībā ar Krievijas Zinātņu Akadēmijas Vispārējās vēstures institūtu organizē starptautisku zinātnisku konferenci.

Vēstures zinātņu doktore profesore A. Rolova dzimusi 1920. gada 16. novembrī Jaroslavļas apgabala Ugļičā ārsta ģimenē, kas kara apstākļos bija evakuējusies no Rīgas. Laika posmā no 1954. līdz 1991. gadam profesore A. Rolova Latvijas Universitātē lasīja lekcijas un pētīja Itālijas vēsturi renesanses laikmetā. Savā zinātniskajā darbībā profesore sadarbojās ar Ļeņingradas un Florences zinātniekiem. Kopš 90. gadu sākuma profesore A. Rolova dzīvo Vācijā.

Konferences ietvaros ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja iepazīties ar LU Bibliotēkas veidoto izstādi, kas veltīta A. Rolovas zinātniskajam darbam, kurā ir apskatāmas arī A. Rolovas aizstāvētās disertācijas un nozīmīgākās zinātniskās publikācijas.

Biogrāfija

Atmiņas par profesori A. Rolovu

Profesores A. Rolovas publikācijas

Raksti par profesori A. Rolovu