Profesore Maija Kūle

“Vērtības mūžīgi mūžos bijušas cilvēku dzīves ceļvedis. Vai tā Senā Grieķija, Roma vai kāda Āzijas impērija. Cilvēki  dzīvo ne tikai ar zināšanām, kaislībām un jūtām, bet ar mērķiem, vērtību orientācijām, jo mēs esam  garīgas būtnes.”  

                                                                                                     Profesore Maija Kūle 

Maija Kūle – Latvijas Universitātes (LU) profesore, filozofijas habilitētā doktore, ievērojama latviešu filozofe, pasaulē pazīstama zinātniece, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle, Eiropas Zinātņu un mākslas akadēmijas īstenā locekle, Pasaules filozofijas biedrību federācijas direktoru padomes locekle.

Pētniece, pasniedzēja, vadītāja – šīs ir tikai dažas no profesores Maijas Kūles lomām profesionālajā darbībā. Maijas Kūles dzīve ir cieši saistīta ar Latvijas Universitāti. Ir noiets ceļš no Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Vēstures institūta jaunākās zinātniskās sekretāres līdz profesorei: LZA Vēstures institūta jaunākā zinātniskā līdzstrādniece, aspirante, LZA Filozofijas un tiesību institūta zinātniskā sekretāre, vecākā zinātniskā līdzstrādniece, Filozofiskās antropoloģijas nodaļas vadītāja, LZA Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, direktore, LU profesore. No 1991. gada Maija Kūle ir LU Filozofijas un socioloģijas institūta direktore, vadošā pētniece. Maijas Kūles pētnieciskais darbs ir augsti novērtēts: viņai piešķirti vairāki apbalvojumi, tostarp Triju Zvaigžņu ordenis, III šķira (2012), Teodora Celma balva filozofijā (2006), Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielā balva (2003), Spīdolas balva (1996). 

Nosaukti tikai amati, goda nosaukumi, apbalvojumi, bet - kur ir tas cilvēks pats. Kas ir aiz tās spožās svētbilžu sienas?