Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas veidotā izstāde “Pēc mirkļa 100 gadi: Latvijas Universitātes Sports” no 1. līdz 31. oktobrim aplūkojama LU Jēkabpils filiālē.

Sagaidot Latvijas Universitātes (LU) 101. gadadienu, LU Bibliotēkas veidotā izstāde “Pēc mirkļa 100 gadi: Latvijas Universitātes Sports” no 1. oktobra aplūkojama LU Jēkabpils filiālē.

Izstādē sniegts īss ieskats LU sporta veidu attīstībā kopš LU dibināšanas līdz pat 2018. gadam, atspoguļojot būtiskākos sasniegumus un ievērojamākos sportistus, kuri LU un Latvijas vārdu nesuši pasaulē šādos sporta veidos - airēšanā, basketbolā, cīņas sportā, futbolā, galda tenisā, handbolā, šahā, orientēšanās sportā, slēpošanā, vieglatlētikā, vingrošanā, volejbolā ieskats.

Iepriekšējos gados šāda veida izstādes bijušas gan par LU rektoriem, LU mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem un LU nozīmīgām personībām, gan par studentu un mācībspēku studiju procesu, ikdienu un svētkiem, gan Bibliotēkas dārgumiem un LU Rakstiem.

Izstādi veido 12 mobilie stendi.

Izstāde veidota sadarbībā ar LU Sporta centru, Latvijas Sporta muzeju un personīgi Solvitu Lomanovu, Latvijas Basketbola muzeju un personīgi Aiju Ertu, vairākiem sporta veidu pārstāvjiem, kas piesātinājuši izstādi ar dzīvām liecībām un nozīmīgiem stāstiem un nesuši LU vārdu pasaulē.

Share