19. maijā plkst. 15.00 LU Grāmatu klubs aicina uz tikšanos ar rakstnieci Laimu Kotu, lai dalītos iespaidos par romānu “Mīla. Benjamiņa".

Romāns ļauj iepazīt par preses karalieni dēvēto Emīliju Benjamiņu un viņas laikabiedrus. Tā pamatā ir apjomīgs arhīva dokumentu, preses un citu materiālu izpētes darbs, kas ļāva atklāt gan Emīlijas iekšējo pasauli, gan spožo tēlu sabiedrībā. Autore par romānu raksta: "Šī nav nekāda salda reminiscence par aizgājušiem laikiem. Es vēlētos, kaut pēc romāna sāktos saruna, lai mainītos attieksme. Man gribas, lai vēsture ir dzīva." Emīlijas Benjamiņas dzīve interpretēta arī seriālā "Emīlija. Latvijas preses karaliene", kas aktualizējis interesi par vēsturisko personību.

Kopš 1993. gada Laimas Kotas stāsti tika publicēti presē, savukārt plašāku popularitāti rakstniece iemantoja ar debijas romānu "Šampinjonu derība" (2002), kas ieguva Literatūras gada balvu prozas kategorijā. Rakstniece dzīvi tēlo bez lieka izskaistinājuma, bet ļauj sajust cilvēka gara spēku, kas caurstrāvo eksistenci. Viņas kontā ir spilgti biogrāfiskie romāni "Mīla. Benjamiņa", "Brālibrāli. Balsu burvji brāļi Kokari", kā arī jaunākais darbs "Cilvēks ar zilo putnu" par latviešu rakstnieku, dramaturgu un gleznotāju Anšlavu Eglīti.

Aicinām lasīt romānu “Mīla. Benjamiņa" un pievienoties diskusijai.

Dalību piesaki e-pastā: lub.raina@lu.lv.