Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Atklāts LU Bibliotēkas lekciju cikls "Melnbaltās vēstures liecības: Ēģiptes atspoguļojums 19. gs. franču gravīrās".
LU Bibliotēka
07.03.2018

LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā Dr. geol. Valdis Segliņš ar vēstījumu par senās Ēģiptes kultūras specifiku atklāja LU Bibliotēkas veidoto lekciju ciklu "Melnbaltās vēstures liecības: Ēģiptes atspoguļojums 19. gs. franču gravīrās".

Bibliotēkas Kalpaka bulvārī konferenču zālē izdevuma „Description de l'Égypte” oriģinālgravīru izstādes ielokā 6. martā pulcējas kupls skaits interesantu, kuri vēlējās tuvāk izzināt un izprast gravīrās attēloto Ēģiptes mākslu un kultūru, kā arī laikmetu un apstākļus, kuros tās tapa.

Pirmajā lekcijas daļā prof. V.Segliņš pievērsa uzmanību izdevuma „Description de l'Égypte” tapšanas vēsturei, unikalitātei un ietekmei uz turpmāko kultūras vēsturi līdz pat mūsdienām. Uzsverot gravīru nozīmību Ēģiptes izpētē, profesors vēstīja: “Ar gravīru izdevumu tika atvērta Pandoras lāde, kuru sauc Ēģipte.” Otrā lekcijas daļa, stāstījumu papildinot ar apjomīgu ilustratīvo materiālu, bija veltīta Ēģiptes mākslai, kas cieši saistīta ar pasaules uztveri un reliģiju. Profesors vēstīja par Senās Ēģiptes mākslas kanonu, izmantotajām kompozīcijām, proporcijām un krāsu spektru. Ar lekcijas materiāliem var iepazīties šeit.

Pēc lekcijas apmeklētāji iepazinās ar oriģinālgravīru izstādi un no jauna atklāja Senās Ēģiptes kultūras liecības.

Nākamajā tikšanās reizē LU bibliotēkas direktore Mārīte Saviča vēstīs par gravīru tapšanu un vietu LU Bibliotēkas krājumā, savukārt mākslas vēsturniece Vita Ozoliņa pievērsies Ēģiptes arhitektūras un mākslas atspoguļojumam izstādē apskatāmajās gravīrās.

Aicinām apmeklēt nākamās lekcijas:

20. martā plkst. 17:30

Senā Ēģipte zem lupas

Mārīte Saviča, LU Bibliotēkas direktore un Vita Ozoliņa, Mākslas muzeja Rīgas Birža izglītības darba kuratore, mākslas vēsturniece

17. aprīlī plkst. 17:30

Napoleona ekspedīcija un senā Ēģipte: divu kultūru saskarsme

Harijs Tumans, Dr.hist., LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors

 

Prof. V. Segliņa lekcijas materiāli "Senās Ēģiptes kultūras īpatnības"