Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! LU Bibliotēka piedāvā izmēģinājuma piekļuvi ProQuest Central datubāzei
Aija Uzula, LU Bibliotēka
05.03.2018

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka piedāvā izmēģinājuma piekļuvi daudznozaru pilnteksta datubāzei ProQuest Central, kas apvieno gandrīz 40 no kompānijas ProQuest visbiežāk izmantotajām datubāzēm 175 zinātņu apakšnozarēs, veidojot visaptverošu satura klāstu. Izmēģinājuma piekļuve nodrošināta līdz šī gada 3. maijam.

ProQuest Central ir vienota piekļuve plašam zinātniskam saturam dažādās zinātņu nozarēs - valodniecībā, literatūrzinātnē, filozofijā, vēsturē, reliģijā, dabas, medicīnas, vizuālo mākslu, sociālo, pedagoģijas un biznesa jomās.

Datubāzē iekļauti pilntekstu zinātniskie raksti, valstu un industriju ekonomiskās atskaites, disertācijas, profesionālā un vispārīgā satura periodika, kā arī vairāk nekā 2300 pilntekstu ziņu avoti no visas pasaules.

ProQuest Central piedāvā:

·         jaunākos zinātnisko žurnālu - Lancet, Nature, Science, New England Journals of Medicine, Journal of International Business - rakstus;

·         pasaules visietekmīgāko zinātnisko izdevniecību Cambridge University Press, Springer un Emerald publikācijas;

·          jaunākās ziņas no starptautiskiem ziņu sniedzējiem - Wall Street Journal,  Australian Financial Review, The Times of India, Financial Times, Le Monde, un The Guardian;

·         visietekmīgāko biznesa un aktualitāšu izdevumu pilntekstus - The Economist, New Stateman, Bilboard, The New Yorker;

·          piekļuvi vairāk nekā 455 000 NBER, RePec, INSEAD un OECD darba dokumentiem un G20 valstu ekonomiskiem datiem;

·         visaptverošus medicīnas un veselības žurnālu, praktisko ceļvežu, konferenču materiālus, kā arī veselības, psiholoģijas un māszinību video materiālus.

ProQuest Central dokumentus iespējams citēt, saglabāt PDF vai citādos formātos, datubāzē iespējams saglabāt meklējumu vēsturi, kā arī eksportēt informāciju ar referenču pārvaldības rīkiem.

Ieskaties:  ProQuest Central datubāzu saraksts.

Pieejama video pamācība par ProQuest Central lietošanu.

Atgādinām izmantot meklētājprogrammu Primo, kas nodrošina vienlaicīgu meklēšanu visos LU Bibliotēkas informācijas resursos, ieskaitot izmēģinājuma piekļuves datubāzēs.

Resurss pieejams LU (Lanet) datortīklā līdz 2018.gada 3. maijam.

Aicinām izmantot šo iespēju un izteikt viedokli par ProQuest Central! Jūsu atsauksmes palīdzēs novērtēt e-resursa nepieciešamību LU studiju un pētniecības atbalstam. 

Atsauksmes par izmēģinājuma pieejas e-resursu lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi info-bibl@lu.lv vai izteikt viedokli šeit.