Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! LU Bibliotēka piedāvā apjomīgu izmēģinājuma video datubāzi Alexander Street Academic Video Online: Premium
Aija Uzula, LU Bibliotēka
05.03.2018

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka piedāvā izmēģinājuma piekļuvi ProQuest kompānijas daudznozaru video datubāzei Alexander Street Academic Video Online: Premium ar vairāk nekā 63 000 video.

Academic Video Online (AVON) piedāvā neierobežotu piekļuvi vairāk nekā 63 000 video vienotā meklēšanas platformā. 

Apjomīgā datubāze ietver visu iespējamo veidu zinātniskus video materiālus: dokumentālais kino, intervijas, performances, ziņu programmas un kino hronikas, “lauka ieraksti”, reklāmas, neapstrādāti kadri u.c.

Tūkstošiem balvas saņēmušas filmas (Akadēmijas balva Oskars, Emmy, Peabody) kopā ar bieži izmantotām filmām studiju procesā, kā arī jaunākās filmas un iepriekš nepieejami arhīvu video materiāli ir plašās datubāzes satura noteicējs.

Datubāzē pieejami dažādu apakšnozaru video šādās jomās:    

Art & Design
Diversity
Health Sciences
History
Literature & Language
Music & Performing Arts
Psychology & Counseling
Science & Engineering

Social Sciences

Datubāzes pārlūks ir vienkāršs un pārdomāts. Video atskaņotājs ar atslēgvārdu meklēšanas stenogrammām ļauj lietotājiem pārlūkot un uzlabot intuitīvos aspektus un pēc tam izveidot un kopīgot pielāgotos klipus un atskaņošanas sarakstus.

Resurss pieejams LU (Lanet) datortīklā līdz 2018. gada 6. maijam.

Lūdzam izmantot video pamācību, ja nepieciešams.

Atgādinām izmantot meklētājprogrammu Primo, kas nodrošina vienlaicīgu meklēšanu visos LU Bibliotēkas informācijas resursos, ieskaitot izmēģinājuma piekļuves datubāzēs.

Aicinām izmantot šo iespēju un izteikt viedokli par Alexander Street Academic Video Online: Premium! Jūsu atsauksmes palīdzēs novērtēt e-resursa nepieciešamību LU studiju un pētniecības atbalstam. 

Atsauksmes par izmēģinājuma pieejas e-resursu lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi info-bibl@lu.lv, vai izteikt viedokli šeit.