Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Izstāde "Latvijas Universitāte Toma Grīnberga fotogrāfijās"
LU Bibliotēka
02.09.2019.

Izstādes "Latvijas Universitāte Toma Grīnberga fotogrāfijās" atklāšanas pasākums notiks 11. septembrī plkst. 11.00 Zinātņu mājas bibliotēkā (Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, Rīgā).

Gatavojoties Latvijas Universitātes (LU) simtgadei, radās ideja izveidot fotoizstādi par godu mūsu Alma Mater, LU ilggadējā fotogrāfa Toma Grīnberga skatījumā.

Liekas, ka tieši šobrīd piedzīvojam fotogrāfijas ziedu laikus, kad tā kļuvusi par interesantu informācijas avotu, ar ko diendienā sociālajos tīklos dalīties ne tikai ar draugiem un paziņām, bet arī svešiniekiem visā pasaulē.

Savukārt fotogrāfa Toma Grīnberga radīto fotogrāfiju misija ir cita. Tās vienmēr ir bijušas laikmeta liecības par LU dzīves norisēm dažādos aspektos, atklājot daudzveidīgo studentu un mācībspēku studiju procesu, ēkas, vidi - kā ikdienā, tā svētkos.

Fotoizstādē apkopoti 45 spilgti kadri no 20. gadsimta 90. gadiem līdz šodienai, ko no bagātā fotoarhīva izstādei atlasījis autors.

Izstādes veidotājiem bija svarīgi mūsdienu paaudzei atklāt to Universitātes vēstures daļu, kas saglabājusies cilvēku atmiņās un tā laika vēstures liecībās. Aicinām ielūkoties fotogrāfijās kā dažādu laikposmu liecībās, kuras atdzīvina mūsu Universitātes vēsturi.

Izstādi veidoja LU Bibliotēka sadarbībā ar LU Komunikācijas un inovāciju departamentu.