Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Bibliotēkā - “Fantastika gravīru ēnā”
LU Bibliotēka
23.11.2017

LU Bibliotēka 28.novembrī plkst.18.00 aicina uz pasākumu “Fantastika gravīru ēnā”, kas notiks Bibliotēkā Kalpaka bulvārī (Kalpaka bulvārī 4). Pasākumā piedalīsies Latvijā populārie rakstnieki Ieva Melgalve un Toms Kreicbergs.

Tumšie rudens vakari ir laiks, kad visbiežāk vēlamies paņemt rokās grāmatu un iegrimt tās uzburtajā pasaulē. Kādēļ lai šoreiz tā nebūtu zinātniskā fantastika un fantāzija? Tāpēc aicinām visus fantastikas žanra cienītājus uz tikšanos ar rakstniekiem Ievu Melgalvi un Tomu Kreicbergu.

Šajā vakarā mēģināsim izdibināt, kādēļ viņi raksta tieši šajā žanrā, kā rodas viņu varoņi un sižeti. 

Toma Kreicberga literārie darbi ir pieejami desmit valodās. Viņš trīskārt ticis nominēts prestižajai Nebulas godalgai un vienu reizi — Latvijas Literatūras Gada Balvai. 2016.gadā viņš saņēma ESFS Eiropas labākā fantastikas žanra rakstnieka apbalvojumu.

Ievas Melgalves atsevišķi darbi un darbu fragmenti tulkoti arī lietuviešu, vācu un zviedru valodā. Vairākas reizes tikusi nominēta Latvijas Literatūras Gada Balvai.

Katru gadu pasaulē notiek Vispasaules fantāzijas un zinātniskās fantastikas fanu saiets – WorldCon, kas 2017.gadā notika jau 75.reizi un šoreiz Somijas galvaspilsētā Helsinkos pulcēja ap 7600 dalībnieku. Ieva Melgalve un Toms Kreicbergs tikai uzaicināti uzstāties šajā pasaules fanu saietā un dalīsies savās atmiņās arī par to. 

Pasākumā būs redzama arī Ilmāra Bites fotoreportāža un Aivara Liepas materiālu kolekcija no WorldCon75. 

Kāpēc gravīru ēnā? Jo pasākums norisināsies unikālās izdevuma „Description de l'Égypte” oriģinālgravīru izstādes ielokā.

Gaidīsim ikvienu radošo dvēseli – interesentu pasākumā, lai kopīgi baudītu fantāzijas lidojumu un piedalītos sarunās ar brīnišķīgiem cilvēkiem.