Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! LU Bibliotēka organizē Elsevier un Clarivate Analytics seminārus par publicēšanos un zinātnisko sasniegumu vērtēšanu
Gita Rozenberga, LU Bibliotēka
02.11.2017

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka aicina LU akadēmisko, zinātnisko un administratīvo personālu, kā arī doktorantūras studentus novembrī piedalīties klātienes un tiešsaistes semināros par aktuālāko saistībā ar zinātnisko publicēšanos un zinātnisko sasniegumu novērtēšanu.

LU Bibliotēka sadarbībā ar kompānijām Clarivate Analytics un Elsevier novembrī un decembrī organizēs virkni semināru par jautājumiem, kas saistīti ar zinātnisko publicēšanos un zinātnisko sasniegumu novērtēšanu. Semināros kompāniju pārstāvji iepazīstinās klātesošos ar labāko zinātniskās publicēšanās praksi, apskatīs biežākās kļūdas, kā arī informēs par datubāzu Web of Science un Scopus piedāvātajām iespējām. Web of Science tiks apskatīts kā izcils rīks zinātniskās literatūras meklēšanai un zinātnisko sasniegumu analīzei starptautiskā zinātnes kopienā. Atsevišķā seminārā iepazīstinās ar Scopus plašo saturu, ērto funkcionalitāti un bibliometriskiem rādītājiem zinātnisko sasniegumu analīzei.

Jau novembrī interesentiem ir iespēja pieteikties uz semināriem klātienē, kā arī semināriem tiešsaistē (tīmekļsemināri)*. Elsevier seminārus vadīs Kataržina Gaca (Katarzyna Gaca). Clarivate Analytics seminārus vadīs Marčins Kapčinskis (Marcin Kapczyński). Darba valoda – angļu. Tiešsaistes semināru sesiju ilgums būs 45-60 minūtes.

Abas kompānijas piedāvā apmeklēt seminārus klātienē:

15. novembrī plkst. 11.30, LU un Microsoft Inovāciju centrā, Rīgā, Kalpaka bulvārī 4, 2.stāvā notiks Elsevier seminārs Laba zinātniskās publicēšanās prakse (Good practices in scholarly publishing). Plašāk šeit.

Lai pieteiktos, lūdzam izmantot pogu zemāk:

 

1. decembrī plkst. 15.00, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Rīgā, Jelgavas ielā 1, 702.telpā (7.st.) notiks Clarivate Analytics seminārs “Web of Science un inCites. Bibliometrija un zinātne” (Web of Science & inCites. Bibliometrics and research). Plašāk šeit.

Lai pieteiktos, lūdzam izmantot pogu zemāk:

 

Detalizētāk par zinātnisko publicēšanos un zinātnisko sasniegumu novērtēšanu interesenti var uzzināt, apmeklējot arī tīmekļseminārus:

9. novembrī plkst. 14.00, Elsevier tīmekļseminārs "Scopus: zināšanu bagātības" (Scopus: wealth of knowledge)

Lai pieteiktos, lūdzam izmantot pogu zemāk:

 

10. novembrī plkst. 14.00, Clarivate Analytics tīmekļseminārs "Kā veidot citēšanas pārskatus datubāzē Web of Science, Hirša indekss u.c.” (How to create Citation Reports on Web of Science, h-index etc.)

Lai pieteiktos, lūdzam izmantot pogu zemāk:

 

14. novembrī plkst. 14.00, Clarivate Analytics tīmekļseminārs "Žurnālu citēšanas pārskats, zinātnisko žurnālu ietekmes faktors u.c. mērījumi" (Journal Citation Report, Journal Impact Factor and other metrics)

Lai pieteiktos, lūdzam izmantot pogu zemāk:

 

22. novembrī plkst. 14.00, Elsevier tīmekļseminārs “Kā uzrakstīt briesmīgu rakstu?” (How to write a terrible article?)

Lai pieteiktos, lūdzam izmantot pogu zemāk:

 

*Tīmekļseminārs jeb vebinārs ir seminārs interneta vidē. Lai tajā piedalītos, Jums nepieciešama unikāla saite, kuru Jūs saņemsiet e-pastā pēc tam, kad būsiet reģistrējušies tīmekļsemināram. Lai dzirdētu seminārā runāto, nepieciešami datora skaļruņi vai austiņas. Seminārā iespējams iesaistīties, izmantojot datoram pieslēgtu mikrofonu vai rakstot tekstu diskusiju laukā.

Kompānijas Elsevier datubāze Scopus un kompānijas Clarivate pētniecības platforma Web of Science LU akadēmiskajam, zinātniskajam un administratīvajam personālam nodrošina vienotu piekļuvi informācijai par publikācijām nozīmīgākajos zinātniskajos žurnālos un to citēšanu, kas ļauj izvērtēt publikāciju autoru zinātniskos sasniegumus.

Kontaktinformācija:

Gita Rozenberga

LU Bibliotēka

E-pasts: gita.rozenberga@lu.lv

Tālr.: 67551286