Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Bibliotēkas veidotās izstādes par sportu kuplina salidojumu “Sportam Latvijas Universitātē – 90”
LU Bibliotēka
25.03.2019.

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas veidotā tradicionālā, stendu un virtuālā izstāde “Pēc mirkļa 100 gadi: Sportam Latvijas Universitātē - 90” piektdien, 22. martā, kuplināja salidojuma “Sportam Latvijas Universitātē – 90” norisi LU Zinātņu mājā.

LU Bibliotēkas izstādes veidotas, sagaidot augstskolas 100. jubileju 2019. gadā.

Virtuālajā izstādē sniegts īss ieskats LU sporta veidu attīstībā kopš LU dibināšanas līdz pat 2018. gadam, atspoguļojot būtiskākos sasniegumus un ievērojamākos sportistus, kuri LU un Latvijas vārdu nesuši pasaulē šādos 13 sporta veidos - airēšanā, basketbolā, cīņas sportā, florbolā, futbolā, galda tenisā, handbolā, šahā, orientēšanās sportā, slēpošanā, vieglatlētikā, vingrošanā, volejbolā.

Plašāk izstāde apskatāma LU Portālā sadaļā Bibliotēka -  http://www.mirkli.lu.lv/.

Tradicionālajā izstādē interesenti aicināti iepazīties ar izcilu LU sportistu/meistarkomandu sasniegumiem pirmskara periodā un mūsdienās – kausiem, medaļām, diplomiem, fotogrāfijām, rekvizītiem, u.c.

Savukārt stendu izstādē sniegts īss ieskats LU sporta veidu attīstībā kopš LU dibināšanas līdz pat 2018. gadam, atspoguļojot būtiskākos sasniegumus un ievērojamākos sportistus, kuri LU un Latvijas vārdu nesuši pasaulē šādos sporta veidos - airēšanā, basketbolā, cīņas sportā, futbolā, galda tenisā, handbolā, šahā, orientēšanās sportā, slēpošanā, vieglatlētikā, vingrošanā, volejbolā.

Šis jau ir septītais gads, kopš LU Bibliotēka gatavo šāda veida izstādes. Iepriekšējos gados tās ir bijušas izstādes gan par LU rektoriem, LU mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem un LU nozīmīgām personībām, gan par studentu un mācībspēku studiju procesu, ikdienu un svētkiem, gan Bibliotēkas dārgumiem un LU Rakstiem.

Izstādes veidota sadarbībā ar LU Sporta centru, Latvijas Sporta muzeju un personīgi Solvitu Lomanovu, Latvijas Basketbola muzeju un personīgi Aiju Ertu, vairākiem sporta veidu pārstāvjiem, kas piesātinājuši izstādi ar dzīvām liecībām un nozīmīgiem stāstiem un nesuši LU vārdu pasaulē.