Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Bibliotēkā izstāde “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018”
LU Bibliotēka
28.11.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkā Kalpaka bulvārī, 27. novembrī, atklāta Latvijas Ārlietu ministrijas, Grieķijas Ārlietu ministrijas, Latvijas vēstniecības Grieķijā, Grieķijas vēstniecības Latvijā un Latvijas Nacionālā arhīva veidotā izstāde “Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018”.

Svinīgajā sarīkojumā klātesošos uzrunāja Grieķijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Rallis (Alexandros Rallis), Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva direktore Fotini Tomai–Konstantopulu (Photini Tomai-Constantopoulou) un Latvijas Valsts vēstures arhīva pētniece Dr.hist. Anita Čerpinska.

Ekspozīcija atspoguļo Latvijas un Grieķijas attiecību vēsturi no Grieķijas vicekonsulāta izveidošanas Rīgā 1895. gadā, diplomātisko attiecību nodibināšanas 1922. gadā pēc Latvijas Republikas proklamēšanas līdz sadarbībai mūsdienās politikas, ekonomikas un kultūras jomās. Īpaši akcentēts fakts, ka Grieķija neatzina Latvijas okupāciju un aneksiju.

Latvijas un Grieķijas attiecību pirmais  laika posms starp pasaules kariem ir izteikta robežšķirtne abu tautu sakaros – tas iezīmē divu Eiropas tautu līdztiesīgu un pilnvērtīgu sakaru sākumu un sniedz garantijas to labvēlīgai attīstībai mūsdienās un nākotnē. Starp karu periodā Grieķijas literatūras, mākslas un zinātnes attīstība Latvijā cieši saistās ar Latvijas Universitātes pirmā rektora Ernesta Felsberga zinātnisko darbību, kas atspoguļota kultūrai un zinātnei veltītajā izstādes sadaļā.

Izstādes veidošanā izmantoti eksponāti no Latvijas Valsts vēstures arhīva, Grieķijas Ārlietu ministrijas arhīva un Latvijas Ārlietu ministrijas arhīva dokumentiem.

Izstādes idejas autori ir Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns un Grieķijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Rallis. Projekta vadītāja – Latvijas Valsts vēstures arhīva direktora vietniece Dr.hist. Valda Pētersone; koncepcija un dokumentu tematiskā atlase profesors – Dr.hist. Ēriks Jēkabsons; koordinators – Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva eksperts padomnieks Georgijs Polidorakis (Georgios Polydorakis); mākslinieks – Māris Grīnvalds.

Izstāde skatāma Bibliotēkā Kalpaka bulvārī līdz 12. decembrim.