Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Bibliotēkā aizvadīts “Akustiskais dzejas vakars”
LU Bibliotēka
26.11.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā sadarbībā ar LU Humanitāro zinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldi 23.novembrī norisinājās “Akustiskais dzejas vakars”. Pasākums pulcēja Latvijā jau zināmus autorus, kā arī jaunos dzejniekus un filoloģijas studentus ar dzejas lasījumiem svešvalodās.

Pirms Rīgu spēja ieskaut pirmā sniega sega un gaismiņu siltums vedina uz Ziemassvētkiem, 23.novembra vakarā bija iespējams ieslīgt dzejas baudījumā LU  Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā.

Šajā vakarā kopā pulcējās Latvijā zināmi autori - Emīls Buiķis, kurš publicējis 3 grāmatas un mīl vērot bezdelīgas. Raibīs, kurš dalījās ar saviem dzejoļiem no grāmatas “Pistacejis” tā parādot latgaliešu spēku un daili vārdos. Kā arī Kristiāna Kārkliņa, kas dalījās ar jau zināmiem un publicētiem dzejoļiem.

Tāpat vakara gaitā sevi spilgti parādīja arī jaunie dzejas rindu vērpēji, gan tie, kas to darīja filmas iedvesmoti, gan tie kuri savu iedvesmu smeļas no vācu un igauņu dzejas rindām. Ar patiesu baudu varēja klausīties Citas Annas, Dārtas Sīkas, Lonijas Kazlauskas, Evelīnas Ķiršakmenes, Bernarda Kudiņa garadarbos.

Pasākuma laikā klausītāji tikai lutināta ne tikai ar dzejas lasījumiem latviešu un latgaliešu valodā, bet arī svešvalodās Vents Zvaigzne (sengrieķu valodā), Emilie Marie (franču valodā), Diāna Piskuna, Karīna Borodina un Valērija Mizgare (krievu valodā).

Par muzikālo baudījumu pasākumā parūpējās Amanda Krauja izdziedot gan dziesmas ar Raiņa vārdiem, gan pasaulē populāras melodijas piemēram, “Moon river” no kinolentes “Brokastis Tifānijā”. Uz patiesi pozitīvas nots pasākumu noslēdza Jānis Niedra, mūziķis no grupas @Blue Jean Serenade.