Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Bibliotēka piedāvā izmēģinājuma piekļuvi digitālā resursa Cold War Eastern Europe kolekcijām
LU Bibliotēka
22.11.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka piedāvā iepazīties ar vēsturisko materiālu digitālo resursu Cold War Eastern Europe. Izmēģinājuma piekļuve datubāzē iekļautām kolekcijām 1953-1960 un 1960-1966 nodrošināta līdz 2018. gada 20. decembrim.

Cold War Eastern Europe  ir vēsturisko materiālu digitālais resurss. Tas interesentiem piedāvā iespēju piekļūt tūkstošiem failu no Apvienotās Karalistes  Ārlietu biroja politisko lietu departamentiem, kas Aukstā kara laikā bija atbildīgi par ziņošanu par Padomju Savienību un Austrumeiropas sociālistiskajām valstīm. Materiāli no Apvienotās Karalistes Nacionālā arhīva sniedz visaptverošu informāciju angļu valodā par Austrumeiropu pēc Staļina režīma beigām.

Izmēģinājuma laikā LU Bibliotēka piedāvā iepazīt šādus Aukstā kara periodu pirmavotus:

·         1953-1960 – ap 6800 vēsturisku materiālu;

·         1961-1966 –  ap 3300 vēsturisku materiālu.

Digitālais resurss piedāvā skatīt dažādu dokumentu veidus – administratīvos ierakstus, korespondenci, finanšu dokumentus, juridiskos materiālus  un līgumus, memorandus, ziņojumus, politiskās runas un publiskās uzstāšanās materiālus.

Cold War Eastern Europe resurss sniedz uzskatāmu atbalstu Aukstā kara perioda un slāvistikas studijās, 20. gadsimta starptautisko attiecību, komunistisko biedrību izpētē, Austrumeiropas un Padomju vēstures pētniecībā.

Svarīgi! Izmēģinājuma piekļuves laikā digitālais resurss nenodrošina  arhīva, kā arī dokumentu un citātu lejupielādes funkcijas. Pirmavotus iespējams skatīt, izmantojot Image Viewer funkciju.

Ērtākai resursa lietošanai piedāvāta videopamācība (angļu valodā).

Digitālais resurss Cold War Eastern Europe pieejams LU (Lanet) datortīklā līdz 2018. gada 20. decembrim.

LU Bibliotēka  aicina izteikt savu viedokli par Cold War Eastern Europe datubāzi šeit  vai sūtot atsauksmes uz e-pasta adresi info-bibl@lu.lv.

Jūsu atsauksmes palīdzēs novērtēt e-resursa nepieciešamību LU studiju un pētniecības atbalstam.