Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Bibliotēkā atklāta keramikas izstāde “Vieta pie galda. Ielūdz Ludvigs Vilhelms Kerkoviuss”.
LU Bibliotēka
14.11.2018.

Latvijas Universitātes Bibliotēkā Kalpaka bulvārī (Kalpaka bulv. 4) 9. novembrī atklāja LU Tautas lietišķās mākslas studijas "Vāpe" keramikas izstādi “Vieta pie galda. Ielūdz Ludvigs Vilhelms Kerkoviuss”.

Izstādes iedvesmotāja un organizatore studijas vadītāja māksliniece Helga Ingeborga Melnbārde, skanot saksafonam, savus viesus sagaidīja pirmā Rīgas pilsētas galvas, mākslas atbalstītāja Ludviga Vilhelma Kerkoviusa namā.

Helga Ingeborga Melnbārde atzīmēja, ka cilvēki pie svētku galda parasti pulcējas svētkos. Arī šajā reizē ir vairāki iemesli, lai būtu svētku galds - Latvijai – 100, Latvijas Universitātei – 99, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātei – 35, no tiem 25 gadus māksliniece nostrādājusi šajā fakultātē. Šoreiz 5 m garais svētku galds nepiedāvāja gastronomiski kārdinošu baudījumu, bet gan sniedza prieku acīm un sirdij. Pateicoties TLMS “Vāpe” 28 dalībnieku radošumam un mākslinieciskajām izpausmēm, galds rotāts ar neparastiem keramikas darbiem. Studijas dalībnieki, sēžot pie svētku galda, sagaidīja viesus un dalījās stāstījumos, kā tapuši keramikas izstrādājumi. Dažādi savā izpildījumā un formās, tos vieno viens iedvesmas avots – Kurzeme, tās tautastērpa elementi, flora un fauna. Darbu autori, izstāstot stāstu par savu veikumu, aicināja pie galda kādu no viesiem, tādējādi ļaujot labāk sajust Alsungas villaines motīvus, zilās jūras noskaņas, papardes ziedus, vai apsēsties namatēva Ludviga Vilhelma Kerkoviusa un namamātes Matildes Kerkoviusas goda vietās pie galda.

Izstādes apmeklētāji, “nodegustējuši” keramiķu brīnišķīgos veidojumus no plastiskā materiāla – māla, pateicās Helgai Ingeborgai Melnbārdei un viņas audzēkņiem par šajā pasākumā radīto svētku sajūtu un prieku. Kā ierasts TLMS “Vāpe”  svētku pasākumos arī šoreiz neiztika bez kopīgas sadziedāšanās. Klātesošie patiesi un sirsnīgi nodziedāja keramikas studijas dalībnieku iemīļoto latviešu tautas dziesmu “Nāk rudentiņis, būs barga ziema”.

Mākslinieces enerģiskā, nerimstošā darbība kultūras mantojuma saglabāšanā tika augsti novērtēta ar LU rektora Atzinības rakstu. LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte arī atzīmēja Helgas Ingeborgas Melnbārdes godprātīgo darbu un uzticību LU.

Esiet laipni aicināti apmeklēt izstādi!

Izstāde skatāma līdz 2019. gada 25. janvārim.