Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Bibliotēkas izstāde skatāma Madonas novada bibliotēkā
LU Bibliotēka
11.10.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas veidotā izstāde “Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos” caur gadu desmitiem” līdz 31. oktobrim apskatāmā Madonas novada bibliotēkā.

Izstāde atklāj interesantus faktus par Rūdolfa Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" tapšanu, izrādēm, aktieriem un inscenējumiem. LU Bibliotēka apkopojusi informāciju par lugas iestudējumiem Latvijas profesionālajos teātros kopš lugas pirmizrādes 1902. gada 30. janvārī, kā arī iekļāvusi izstādē kritiķu atsauksmes par pirmizrādi. Īpaši izcelta brīvdabas izrāde Druvienas "Silmačos", atklājot detaļas par izrādes kulminācijas brīdi, kuru vienmēr gaida lieli un mazi teātra mīļi - Silmaču krāsns spridzināšanu.

Latviešu noveļu meistars un modernās dramaturģijas pamatlicējs Rūdolfs Blaumanis dzimis 1863. gadā Madonas pusē, Ērgļos, “Braku” mājās, kur klusumā un mierā tapusi lielākā daļa viņa daiļdarbu. Tāpēc Madonā vienai no centrālajām ielām dots rakstnieka vārds, kā arī kultūras namā darbojas Madonas Rūdolfa Blaumaņa tautas teātris. Pie kultūras nama 1987. gadā tika uzstādīts piemineklis izcilajam novadniekam.

Aicinām apmeklēt izstādi Madonas novada bibliotēkas Uzziņu lasītavā, 2. stāvā, bibliotēkas darba laikā.

Info: http://www.madona.lv/biblioteka/lv/