Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Iepazīstina ar jauninājumiem Web of Science datubāzē un kompānijas Clarivate Analytics produktiem zinātnisko sasniegumu mērīšanai
LU Bibliotēka
05.10.2018.

Latvijas Universitātes Dabas mājā septembrī notika seminārs “Web of Science platformas attīstība, jaunās funkcionālās iespējas, rīki, saturs. InCites: rīks zinātnisko sasniegumu mērīšanai un stratēģiskai plānošanai” (Web of Science developments, new features, tools, content. InCites: tool for evaluation and strategic planning).

Kompānija Clarivate Analytics sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēku rīkoja Web of Science attīstība, jaunās funkcionālās iespējas, rīki, saturs. InCites: rīks zinātnisko sasniegumu mērīšanai un stratēģiskai plānošanai”.

Semināru atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece finanšu un statistikas jomā Diāna Laipniece. Kompānijas Clarivate Analytics vecākais direktors risinājumu, atbalsta un lietotāju izglītības jautājumos Džefs Klovis (Jeff Clovis) iepazīstināja ar Web of Science pētniecības platformas jauninājumiem, rīkiem zinātnisko sasniegumu mērīšanai. D. Klovis detalizēti pievērsās arī jautājumiem par platformas saturu, datu integrēšanu, žurnālu atlases kritērijiem, to iekļaušanai Web of Science platformas datubāzēs.

Savukārt kompānijas Clarivate Analytics pārstāvis Marcins Kapčinskis (Marcin Kapczynski) informēja par Web of Science platformas funkcionālo iespēju uzlabojumiem. Pēc tam kopā ar kolēģi Radeku Budzihovski (Radek Budzichowski) stāstīja par Web of Science InCites rīka izmantošanu zinātnisko sasniegumu izvērtēšanā un stratēģiskajā plānošanā, demonstrējot labākos piemērus un analizējot situāciju Baltijas valstīs.

Kompānijas Clarivate Analytics pētniecības platforma Web of Science LU akadēmiskajam, zinātniskajam un administratīvajam personālam nodrošina vienotu piekļuvi informācijai par publikācijām nozīmīgākajos zinātniskajos žurnālos un to citēšanu, kas ļauj izvērtēt publikāciju autoru zinātniskos sasniegumus. InCites ir Web of Science platformā pieejams rīks zinātnisko sasniegumu izvērtēšanai. Rīks dod iespēju analizēt pētnieciskās iestādes produktivitāti, salīdzināt ar situāciju pasaulē, izgūt pārskatus un datu vizualizāciju.

LU Bibliotēkas darbinieku vadītas nodarbības vai konsultācijas par platformas Web of Science iespējām var pieteikt šeit.

Kontaktinformācija:
Gita Rozenberga
LU Bibliotēka
Tālr.: 67551286
E-pasts: gita.rozenberga@lu.lv