Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Zinātnieku nakts arī Kerkoviusa namā
LU Bibliotēka
25.09.2018.

28. septembrī no plkst. 18.00 – 23.00 aicinām apmeklēt vienu no LU Zinātnieku nakts stacijām -’’Kerkoviusa nams: Latvijas Universitātes zinātnieku košā pils’’ (Kalpka bulvārī 4, Rīgā)

Latvijas Universitātes Bibliotēka un Latvijas Universitātes Vēstures institūts ielūdz apmeklēt Kerkoviusa namu. Tā ir ne tikai Latvijas Universitātes zinātnieku košā pils, bet arī viena no Rīgas arhitektūras pērlēm jau vairāk nekā pusgadsimtu cieši saistīta ar Latvijas Universitāti. Šajā vēsturiskajā namā, kopš 2013. gada, pēc ēkas rekonstrukcijas līdzās citām zinātniskajām institūcijām par LU Bibliotēkas kaimiņu kļuvis LU Latvijas vēstures institūts. Sabiedrības kultūras mantojumā – 19. gs. ēkā – zem viena jumta apvienoti kā zinātnieki, tā arī viņu izpētes objekti un darba rezultāti.

Pasākuma laikā ikvienam interesentam tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar Kerkoviusa ēku un restaurētajām telpām, kā arī kultūrvēsturiskām liecībām vairāku izstāžu ekspozīcijās: “Description de l’Egypte” orģinālgravīras"Zīļu vainags Latvijai", "Kurzemes literatūras un mākslas biedrība: vēstures ainas", "Latvijas Vēstures institūta žurnāla vēsture" un Latvijas Vēstures institūta etnogrāfisko materiālu krātuves materiālu ekspozīciju.