Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Žurnālisti no Vācijas iepazīstas ar Latvijas Universitātes Bibliotēkas izaicinājumiem digitalizācijas jomā
LU Bibliotēka
06.09.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkā trešdien, 5. septembrī, viesojās žurnālisti no Vācijas, lai iepazītos ar Bibliotēkas izaicinājumiem digitalizācijas jomā.

Klātesošos sveica LU Bibliotēkas direktore Mārīte Saviča. Savukārt LU Bibliotēkas pārstāve Marika Kupče iepazīstināja klātesošos ar būtiskākajiem faktiem par LU un Bibliotēku, kā arī paveikto un esošajiem izaicinājumiem dokumentu digitalizācijas jomā.

Vizītes laikā viesi interesējās par Bibliotēkas īstenotajiem projektiem digitalizācijas jomā, tostarp, kultūras mantojuma saglabāšanu digitālā veidā, kā arī šajā jomā pastāvošo sadarbību starp bibliotēkām.

Vācu žurnālistu pieredzes apmaiņas brauciens organizēts Vācijas Bibliotēku asociācijas organizētās nacionālās bibliotēku kampaņas “Netzwerk Bibliothek” ietvaros. LU Bibliotēkā ieradās pārstāvji no Berliner Zeitung, Radio Bremen, Deutsche Welle, Der Tagesspiegel, NDR Kultur, Politycki&Partner, u.c. medijiem.

Kampaņas būtiskākais akcents ir vērsts uz publisko bibliotēku digitālo attīstību un jauninājumiem. Vizītes laikā viesi apmeklēja gan akadēmiskās, gan publiskās bibliotēkas Baltijas valstīs.