Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU ēkā Baznīcas ielā 5 apskatāma izstāde "Pēc sešiem mirkļiem 100 gadi"
Ilona Vēliņa-Švilpe, LU Bibliotēka
06.02.2014.

Latvijas Universitātes (LU) ēkā, Baznīcas ielā 5, 1. stāvā no 7. februāra līdz 26. februārim apskatāma izstāde "Pēc sešiem mirkļiem 100 gadi". LU ēkā Baznīcas ielā 5 atrodas vairākas augstskolas struktūrvienības: Personāla departaments, Finanšu un uzskaites departaments, Attīstības un plānošanas departaments, kā arī Saimniecības pārvalde. Tā ir lieliska iespēja šo struktūrvienību, kā arī citiem LU darbiniekiem iepazīties ar krāšņo izstādi.

Izstāde tapusi gaidot augstskolas 100. jubileju, kas tiks svinēta 2019. gadā - tieši pēc sešiem mirkļiem jeb sešiem gadiem. Izstādē apkopoti unikāli vizuālie materiāli, kas atspoguļo Latvijas Universitātes (LU) Kultūras, Mākslas un Izglītības jaunrades biedrības "Juventus" radošo kolektīvu bagāto un daudzveidīgo mantojumu.

Latvijas lielākā augstskola - Latvijas Universitāte jau kopš tās dibināšanas 1919. gadā centusies ne tikai attīstīt zinātnisko domu, bet arī meklējusi iespējas radoši izpausties dažādos mākslinieciskajos kolektīvos. Pirmo reizi ikvienam interesentam ir iespēja iepazīt un izjust neizsīkstošo radošo vidi, kas dzīvo līdzās akadēmiskajiem sasniegumiem.

Stendu izstādē apmeklētāji var iepazīties ar LU radošo kolektīvu spilgtākajiem vēsturiskajiem mirkļiem. Savukārt virtuālā izstāde sniedz iespēju ielūkoties 24 bijušo un esošo LU māksliniecisko kolektīvu stāstos, kas atspoguļoti 380 vēsturiskos dokumentos. Augstskolas māksliniecisko kolektīvu ikdiena un svētki atdzīvojas vēsturiskās liecībās, uzskatāmi atspoguļojot māksliniecisko izaugsmi un panākumus. Virtuālajā izstādē apkopotas vēstures liecības: fotogrāfijas, afišas, diplomi, notis, apsveikumi, atšķirības zīmes, koncertu programmas, viesu grāmatas, pateicības raksti, kā arī audio un video ieraksti.

Daudzi no kolektīviem aktīvi turpina darbību: jauktais koris "Juventus", vīru koris "Dziedonis", Prezidiju konventa vīru koris, sieviešu koris "Minjona", jauktais koris "De Coro", LU Kamerorķestris, LU Pūtēju orķestris, Tautas deju ansamblis "Dancis", LU Studentu teātris u.c. LU ir vienīgā augstākā mācību iestāde valstī, kas var lepoties ar Tautas lietišķās mākslas studiju. Bez tam izstāde piedāvā iepazīties ar kolektīviem, kas beiguši savu darbību. Kādreiz LU skanēja instrumentālais ansamblis "Inversija", kā arī politiskās dziesmas ansamblis "Veltījums" un darbojās leģendārais Anša Rūtentāla kustību teātris.

Izstādes sagatavošanā izmantoti bijušo un esošo LU radošo kolektīvu dalībnieku iesniegtās vēsturiskās liecības, kā arī LU Bibliotēkas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bibliotēkas krājumos esošie materiāli.

Izstādes kuratore - LU Bibliotēkas direktores vietniece Mārīte Saviča.

Izstāde apskatāma LU ēkā, Baznīcas ielā 5, 1. stāvā un www.mirkli.lu.lv

Fragments no izstādes "Pēc sešiem mirkļiem 100 gadi"