Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Studentiem
Pēdējās izmaiņas veiktas:
15.06.2017
Latvijas Universitātes Bibliotēka Raiņa bulvārī. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs
Kā kļūt par Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas lietotāju un saņemt nepieciešamos informācijas resursus
  • bakalauru studiju programmu 1. kursa studentus un maģistra studiju programmu 1. kursa studentus (ja bakalaura grāds nav iegūts LU) pirms Bibliotēkas apmeklējuma aicinām reģistrēties LU Bibliotēkā izmantojot LU Informācijas sistēmu LUIS. Veicot reģistrēšanos, students apstiprina, ka ir iepazinies ar LU Bibliotēkas lietošanas noteikumiem un maksas pakalpojumu cenrādi.
  • pirmajā Bibliotēkas apmeklējuma reizē, uzrādot studenta apliecību bibliotekāram, Jums tiks piešķirts lietotāja identifikācijas numurs, un parole, kas turpmāk nepieciešams, lai kopkatalogā elektroniski pasūtītu, rezervētu studijām nepieciešamos informācijas resursus un pagarinātu to lietošanas termiņu.
  • lai saņemtu rezervētos informācijas resursus, Tev personīgi jāierodas nozaru bibliotēkā, kurā veici grāmatu rezervāciju.

LU studentiem katru akadēmisko gadu Bibliotēkā nepieciešams pārreģistrēties. To iespējams izdarīt:

  • elektroniski LUIS. Veicot pārreģistrēšanos, students apstiprina, ka ir iepazinies ar LU Bibliotēkas lietošanas noteikumiem un maksas pakalpojumu cenrādi. Elektronisko pārreģistrēšanos var veikt, ja studentam nav parādsaistību un ja viņš jau iepriekš nav pārreģistrējies, ierodoties bibliotēkā;
  • personīgi ierodoties jebkurā nozaru bibliotēkā.

LU studentiem katru akadēmisko gadu Bibliotēkā nepieciešams pārreģistrēties. To iespējams izdarīt:

  • elektroniski LUIS. Veicot pārreģistrēšanos, students apstiprina, ka ir iepazinies ar LU Bibliotēkas lietošanas noteikumiem un maksas pakalpojumu cenrādi. Elektronisko pārreģistrēšanos var veikt, ja studentam nav parādsaistību un ja viņš jau iepriekš nav pārreģistrējies, ierodoties bibliotēkā;
  • personīgi ierodoties jebkurā nozaru bibliotēkā.

 

Kā uzlabot prasmes informācijas resursu izguvē

Lai uzlabotu savas prasmes informācijas resursu izguvē ne tikai kopkatalogā, bet arī citās datubāzēs, un uzzinātu, kā novērtēt resursu derīgumu un izmantošanu, LU Bibliotēka piedāvā vienotu apmācību sistēmu un ceļvežus, kas Tev palīdzēs labāk orientēties Bibliotēkas pakalpojumos.

 

Citas LU Bibliotēkas piedāvātās iespējas

Papildus LU personāla nodrošināšanai ar studiju un pētniecības procesā nepieciešamajiem informācijas resursiem, LU Bibliotēka piedāvā dažādus pakalpojumus šo procesu uzlabošanai.

Aicinām Tevi aplūkot arī LU Bibliotēkas veidotās izstādes, kas iepazīstina ne tikai ar Bibliotēkas krājumu, bet atspoguļo aktuālākos notikumus LU, Rīgā, Latvijā un pasaulē.