Dawsonera

 

            Pieslēgties datubāzei  

 

Dawsonera ir e-grāmatu platforma, kurā pieejamas LU Bibliotēkas iegādātās e-grāmatas dažādās zinātņu nozarēs no pasaulē vadošajām izdevniecībām - Blackwell Publishing, Cambridge University Press, Springer Verlag, John Wiley & Sons Inc u.c.

Piekļuve Dawsonera platformai iespējama tikai reģistrējoties:

  • LU studentiem un darbiniekiem - izmantojot saiti - Dawsonera (LU) un pieslēdzoties ar LU (LUIS) lietotājvārdu un paroli;

LU Bibliotēkas iegādātās pilno tekstu e-grāmatas iespējams pārlūkot sadaļā eBook Catalogue, iespējama arī grāmatu meklēšana. Katrai grāmatai dota bibliogrāfiskā informācija, anotācija un grāmatas pilnais teksts, kas pieejams divos veidos:

  • Download - lejupielādējams PDF ar pieeju dokumentam no 1 līdz 7 dienām, bez iespējas izdrukāt un nokopēt;
  • Read Online - lasāms tiešsaistē ar iespēju izdrukāt vai nokopēt 5 % no grāmatas*, kā arī izmantot dažādas interaktīvas iespējas darbā ar grāmatas tekstu.

Atgādinām, ka e-grāmatas pilnā teksta atvēršanas reižu skaits gada laikā ir ierobežots.

Pirms datubāzes izmantošanas aicinām iepazīties ar tās izmantošanas un autortiesību noteikumiem. Informējam, ka nedrīkst kopēt vai izdrukāt vairāk nekā 5 % no e-grāmatas kopējā lappušu skaita, kas ir norādīts katrai e-grāmatai.

Dawsonera pieejama arī informācija par citām e-grāmatām, kuras LU vēl var iegādāties. Veicot ātro vai paplašināto meklēšanu, iespējams piekļūt vairāk nekā 657 000 Dawsonera e-grāmatu, kurām pieejama tikai bibliogrāfiskā informācija, apraksts, satura rādītājs un iespēja uz piecām minūtēm aplūkot 50 pirmās grāmatas lappuses (5 Min Preview). Pasūtīt e-grāmatas no Dawsonera LU Bibliotēkas krājuma papildināšanai var tāpat kā pasūtīt iespiestās grāmatas sistēmā LUIS, tikai pie nosaukuma vēlams norādīt: e-grāmata.

Šobrīd Dawsonera pieejams tikai neliels pilno tekstu grāmatu skaits, bet tas pieaugs, LU Bibliotēkai iegādājoties jaunas e-grāmatas. Dawsonera e-grāmatas pieejamas arī no Kopkataloga, kur uz Dawsonera e-grāmatām dotas saites.

* Interneta pārlūks Google Chrome nodrošina labākas teksta kopēšanas iespējas Dawsonera e-grāmatu platformā.

Palīgs e-resursa izmantošanā (latviešu valodā)

E-resursa izmantošanas palīgs (angļu valodā)

Konsultācijas e-resursa izmantošanā var saņemt, sazinoties ar LU Bibliotēkas konsultantu.

Aicinām izteikt atsauksmes par e-resursu!