Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ekskursijas
Pēdējās izmaiņas veiktas:
13.06.2017
Latvijas Universitātes Bibliotēka Kalpaka bulvārī. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Bibliotēka piedāvā apmeklēt ik vienu no 8 bibliotēkām, īpašu uzmanību pievēršot Bibliotēkai Kalpaka bulvārī, kas pēc renovācijas (2012. gada marts - 2013. gada janvāris) ir atvērta lietotājiem un darbojas kā informacionāls atbalsts pētniecībai LU humanitāro un sociālo zinātņu pētniecības institūtiem.

Latviešu arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa ēkas projekts ir izstrādāts 1874. gadā, bet tā celta līdz 1878. gadam. Ēka projektēta pirmajai Rīgas pilsētas galvai Ludvigam Vilhelmam Kerkoviusam kā savrupnams viņa ģimenei. Savrupnams Kalpaka bulvārī 4 kopš 20. gadsimta 40. gadiem atrodas LU pārziņā, un tajā atradusies LU Bibliotēka.

Bibliotēka Kalpaka bulvārī lepojas ar greznām, atjaunotām pildiņu divviru durvīm ar kokgriezumu aplikāciju, koka paneļiem ar ArtDeco stila dekoratīvām apmalēm, vēsturiskā parketa fragmentiem, unikālām vītņveida kāpnēm, kā arī izcilu 19. gadsimta beigās veidotu polihromu interjera krāsojumu saimnieka kamīna istabā, kāpņu telpā un vestibilā.

Bibliotēkā Kalpaka bulvārī ir apskatāms T. Krausa veidotais L.V. Kerkoviusa portrets, kas, pēc ilgstošas prombūtnes un restaurācijas, ir atgriezies mājās.

Ekskursijas laikā Bibliotēkā Kalpaka bulvārī Jums būs iespēja iepazīties ar to kā funkcionē pētniecības bibliotēka, tās mērķiem un krājumu. Bibliotēka piedāvā ieskatīties arī Bibliotēkas departamentu dzīvē, iepazīstoties ar  Krājuma izmantošanas un attīstības departamentu un Lietotāju apkalpošanas departamentu.

Pakalpojums tiek veikts saskaņā ar Bibliotēkas maksas pakalpojumu cenrādi (LU darbiniekiem un  studentiem bez maksas).

Bibliotēkas speciālistu informatīvais atbalsts.

Pieteikties ekskursijām iespējams, aizpildot zemāk izveidoto formu:
Ar * apzīmētie lauki ir jāaizpilda obligāti

Ievadiet kodu, kas redzams attēlā virs šī lauka*: