3. novembrī plkst. 17.30 LU Bibliotēkā Raiņa bulvārī notiks Justiniāna kodifikācijai veltīts pasākums, kurā piedalīsies Dr.iur., prof. Sanita Osipova.

LU Bibliotēka ir aizsākusi tradīciju organizēt tematiskus pasākumus, kuros LU pētnieki vai profesori tiek aicināti vēstīt par kādu krājumā esošu retumu vai vēsturiski nozīmīgu izdevumu.

Šoreiz uzmanības centrā būs romiešu tiesību kodifikācija, kas nosaukta Bizantijas imperatora Justiniāna I vārdā. Justiniāna kodifikācijai ir nozīmīga loma romiešu tiesību recepcijā, un tā ir kalpojusi par paraugu Eiropas valstu tiesību kodifikācijām. Vairāk par tās nozīmi tiesību vēsturē stāstīs Dr.iur., prof. Sanita Osipova.

Stāstījumu papildinās iespēja apskatīt LU Bibliotēkas krājumā esošos Justiniāna kodifikācijas izdevumus, kas laika gaitā ieguva nosaukumu "Corpus Iuris Civilis". Senākais no tiem datēts ar 1509. gadu.

Uz pasākumu aicināti gan tiesību zinātnes studenti un pētnieki, gan citi interesenti!