Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Korejas studiju centra dāvinājumi. Foto: Santa Trūpa
Korejas studiju centra dāvinājumi. Foto: Santa Trūpa
Korejas studiju centra dāvinājumi. Foto: Santa Trūpa Korejas studiju centra dāvinājumi. Foto: Santa Trūpa
Korejas studiju centra dāvinājums
LU Bibliotēka
19.07.2017

LU Bibliotēkas krājums 2017. gadā tika papildināts ar Korejas studiju centra dāvinājumu korejiešu, angļu un krievu valodā. Korejas studiju centra dāvinājums satur izdevumus, kuri ietver plašas nozares – korejiešu reliģiju, folkloru, arhitektūru, kultūru, mākslu, tehnoloģiju attīstību, kā arī plašu materiālu klāstu par korejiešu valodas apguvi, gramatiku un lingvistiku kopumā.

Korejas studiju centrs ir dibināts LU Humanitāro zinātņu fakultātē 2016. gada 23. februārī. Centra uzdevums ir iepazīstināt sabiedrību ar Korejas kultūru, kā arī sniegt ieskatu par studiju iespējām Korejā. Centra veiksmīgas darbības pamatā ir sadarbība ar Korejas Studiju Akadēmiju.

Dāvinātās grāmatas, galvenokārt, ir 20. gs. beigu un 21. gs. sākuma izdevumi, kas spilgti atspoguļo mūsdienas gan materiālu saturiskajā, gan vizuālajā kontekstā. Dāvinājuma vecākais izdevums ir autora Ričarda Stīrsa grāmata par Korejas kā ražotājvalsts tehnoloģiju attīstību “Made in Korea : Chung Ju Yung and the rise of Hyundai”, kura izdota 1999. gadā. Šī dāvinājuma viens no jaunākajiem izdevumiem ir autora EunHee Lee grāmata par valodniecību “An Introduction to Korean Linguistics”, kura izdota 2016. gadā nogalē.

Korejas studiju centra dāvinājuma kolekcija atrodas LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkas krājumā.