Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Virtuālā izstāde “Arnoldam Spekkem 130”
LU Bibliotēka
04.07.2017

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēka izveidojusi virtuālo izstādi “Arnoldam Spekkem 130”. Tā veltīta, atceroties Latvijas vēstures pētnieku, romāņu filoloģijas profesoru un Latvijas sūtni ārvalstīs.

A. Spekke (1887–1972) plašākai sabiedrībai pazīstams kā aizrautīgs Latvijas vēstures pētnieks un valodnieks. Kopumā A. Spekke dzīves laikā darbojies gan kā skolotājs un romāņu valodas profesors, gan kā fakultātes dekāns un prorektors, vēlāk arī kā sūtnis un aktīvs trimdas latviešu pārstāvis.

Virtuālā izstāde interesentiem sniedz plašu ieskatu A. Spekkes biogrāfijā, izglītībā un daudzveidīgajā karjerā. Izstādē vienuviet apkopotas LU Bibliotēkā pieejamās A. Spekkes grāmatas, nozīmīgākās publikācijas un dažādi attēli no profesora dzīves. Lai arī A. Spekke lielāko savu dzīves daļu pavadījis ārpus Latvijas, viņš vienmēr pārstāvējis savas valsts intereses, cīnījies par tās brīvību, atpazīšanu, vēstures un kultūras saglabāšanu.

Izstādes prezentācija  notiks 8. jūlijā reizē ar A. Spekkes dzimtās vietas Vecumnieku muzeja veidoto piemiņas pasākumu viņa 130 dzimšanas dienā, kā arī piemiņas plāksnes atklāšanu.

Izstāde apskatāma šeit.