Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Mazā planēta 1933 OP=QP, kam piešķirts Latvijas vārds. Foto no LU Bibliotēkas fotoarhīva
Mazā planēta 1933 OP=QP, kam piešķirts Latvijas vārds. Foto no LU Bibliotēkas fotoarhīva
Mazā planēta 1933 OP=QP, kam piešķirts Latvijas vārds. Foto no LU Bibliotēkas fotoarhīva LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs.
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Mediju un mārketinga centrs Izstāde LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.
Foto no LU Bibliotēkas fotoarhīva Izstāde LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.
Foto no LU Bibliotēkas fotoarhīva
Izstāde “Latvijas Universitāte Saules sistēmā” LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā
LU Bibliotēka
09.06.2017

No 9. jūnija Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu bibliotēkā, kas izvietota LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1, skatāma LU Bibliotēkas ceļojošā izstāde “Latvijas Universitāte Saules sistēmā”.

LU Dabaszinātņu bibliotēkā izvietotie izstādes stendi ar anotācijām iepazīstina interesentus ar LU pētnieku nozīmīgo ieguldījumu un sasniegumiem astronomijas zinātnē. Izstādes mērķis ir sniegt ieskatu astronomijas zinātnes attīstības vēsturē LU un iepazīstināt ar asteroīdīm, kam dots ar LU un Latviju saistīts vārds.

Izstāde tika svinīgi atklāta 2016. gada 15. decembrī LU Bibliotēkas Bibliotēkā Raiņa bulvārī, kurā piedalījās virkne vadošo LU pētnieku. Izvērsts ieskats izstādes tapšanā un atklāšanas pasākumā lasāms izstādes veidotāju - LU Bibliotēkas galvenās bibliotekāres Ilonas Vēliņas-Švilpes un bibliotekāres Ilzes Veiguras rakstā “Scientiae et Patriae: Latvijas un Latvijas Universitātes vārds Visumā”, kas publicēts LU Astronomijas institūta žurnāla “Zvaigžņotā Debess” jaunākajā numurā.

Pēc izstādes atklāšanas, tā ir apceļojusi un priecējusi skatītājus LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā Kalpaka bulvārī, kā arī LU Bibliotēkas  Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkā.

Izstāde Dabaszinātņu bibliotēkā būs skatāma līdz 31. jūlijam.

Izstādi “Latvijas Universitāte Saules sistēmā” u. c. veidotās ceļojošās izstādes LU Bibliotēka bez maksas piedāvā izmantot arī citām bibliotēkām un institūcijām.

Saistīta informācija

Izstāde “Latvijas Universitāte Saules sistēmā” apskatāma Pārdaugavā

Godinot LU sasniegumus astronomijā

Izstāde “Latvijas Universitāte Saules sistēmā: debess ķermeņi, kam dots ar Latviju un Latvijas Universitāti saistīts vārds"